Responsive Reklam Alanı

Merhaba Arkadaşlar,

Bildiğiniz üzere bu aralar teknolojinin (işletim sistemi bakımından) yeni gözdesi olan ve kullanıcıların büyük bir merakla beklediği Windows 8 işletim sistemi. Tam olarak Windows 8 piyasaya sürülmesede her gün yeni bir haber ile kullanıcıların dikkatini çekmekte bu haber duvar kağıtları olsun temaları olsun güncelleştirmeleri vs. Windows 95’ten beri var olan “Başlat” menüsü kaldırılıp yerine “Başlangıç” menüsü koyulmuştur.

İşte son günlerde Windows 8’in test sürümlerini yayınlayan Microsoft, gömülü sistemlere yönelik Windows Embedded Standart 8’in de bir önizleme sürümünü ortaya çıkardı.

Windows’un bu sürümü, küçük hesaplamalar gerektiren ve sensöz tabanlı elektronik cihazlarda kullanılıyor. Bu tür cihazlar, buzdolapları, satış cihazları, d,j,tal müzik çalıcıları, otomobiller gibi birçok tüketici ürününde ve endüstriyel alanda kullanılıyor. IDC, bu tür sistemlerin 2015’de ABD’de 2 trilyon dolarlık bir piyasaya sahip olacağını söylüyor. Windows Embedded Standart 8 ise, Microsoft’a göre bu büyük piyasanın ihtiyaçlarını gidermek üzere geliştirilmiş.

Örneğin işletim sistemi farklı, ancak kendi başına çalışan parçalara ayrılabiliyor. Microsoft, farklı endüstriler için önceden yapılandırılmış modüllerde sunuyor.

Windows Embedded standart 8, Windows 8 gibi Metro arayüzüyle geliyor. Windwos 8’in güvenlik ve çekirdek özelliklerinden de faydalanıyor. Geliştiriciler, Windows 8’de kullandıkları geliştirici araçlarının aynılarını kullanabiliyorlar.

Arkadaşlar Windows XP’nin ardından Vista’nın çıkması XP’nin unutulmasına sebep olmadı hatta kullanıcı vista işletim sistemini gördükten sonra tekrar XP’ye geçiş yaptılar. Vista’dan sonra ise Windows 7’nin çıkması Xp’nin tam unutulmadığını ortaya koydu.

Tabi büyük bir kullanıcı kitlesi hala Windows 7 kullansa da XP hala hepimizin tercihi olmuştur. Bakalım Windows 8 hepsini bize unutturacak mı?

Benim umudum var açıkçası yeni işletim sistemi demek yeni özellikler demek yeni özellikler demek yeni performanslar demektir 🙂

Paylaşmak Güzeldir
Yazar
Yazar
Bad Sector Nedir? Nasıl Oluşur ve Nasıl Düzeltilir? Firefox Durmak Bilmiyor! Peki 2012 Planları Neler?
Bir yorum yazın
Siz de düşüncenizi belirtebilirsiniz.

Web Tasarım Blog Teması ES | Tüm hakları © Emre Supçin'e aittir.