Responsive Reklam Alanı

Web sitelerimizdeki resimlerin köşelerini yuvarlatmak istiyoruz peki bunu ne kullanarak yapabiliriz? Bunu css olarak yapmak istediğimizde imajsız bir şekilde css ile resimlerin köşelerini yuvarlatabiliriz

CSS son  zamanlarda  öyle gelişti ki bazı kişiler sadece CSS3 kullanarak animasyonlu banner bile hazırlamaya başladılar. Tarayıcılar ise bu çılgınlığa ayak  uydurmaya çalışıyorlar. Neyse konumuza dönecek olursak blog içerisinde kullandığım bir kod yapısı ile herhangi bir imaj kullanmadan sitenizdeki tüm resimlerin köşelerini istediğiniz derecede yuvarlatabilirsiniz.

Gelelim kodlama yapısına, klasik css kodu kullanacağız. Eğer belli bir css kısmının içerisindeki tüm resimleri etkilemesini istiyorsanız alttaki kodları o yapıya ekleyebilirsiniz. Bu kod yapısı Firefox, Safari ve Chrome tarayıcıları için kullanılabilir. Kod yapılarının ayrı yazılmasının sebebi; -moz mozilla, –webkitsafari ve chrome, –khtml ise Konquerer tarayıcıları için kullanılan kod yapısıdır. Kod yapısı muhtemelen IE9′da da işe yarıyor lakin diğer  Internet  explorer versiyonlarında işe yaraması için ek bir kütüphaneye ihtiyaç duyuyor.

.post img
{ -moz-border-radius: 20px;
-webkit-border-radius: 20px;
-khtml-border-radius: 20px;
border-radius: 20px;
}

Paylaşmak Güzeldir
Yazar
Yazar
Css Kullanarak İmajlarınıza Yükleniyor Resmini Ekleyin! Web Sitesi Yapmaya Yenimi Başlıyorsunuz İşte Size Microsoft WebMatrix!
Bir yorum yazın
Siz de düşüncenizi belirtebilirsiniz.

Web Tasarım Blog Teması ES | Tüm hakları © Emre Supçin'e aittir.