Responsive Reklam Alanı

Çoğumuz internet hizmetlerinden yararlanıyoruz artık internet bizim elimiz ayağımız olmuştur hatta günümüz teknolojisine bakarak artık her işimizi internetten halledebiliyoruz. Bunlardan fatura yatırma,rezervasyon,randevu,bilet satışı,alışveriş,…

Birçok şeyi internet aracılığı ile yapıyoruz yalnız atladığımız bir nokta var özellikle sosyal ağlarda bizi bekleyen bazı bubi tuzakları vardır bunlarda tehlikelere yol açar.

Sosyal ağları internet araç çubuğu yerine kendi sitesinde aramak yada aradığımız sosyal ağın adını bilerek eksik yazmak.

YouTube yerine YouTbe ya da Google yerine Goggle yazdığınızda karşınıza çıkan web sitelerine aldanmayın.Güvenlik firması Sophos’un bir araştırmasına göre tarayıcımızın adres çubuğuna yazdığımız her 10 yanlış URL’den 8’i, bizi bu hatalara özel hazırlanmış, sahte sitelere yönlendiriyor.

Sophos, Facebook, Google, Twitter, Apple ve Sophos giriş sayfalarının web adreslerinde yapılabilecek tek harfli tüm hataların izini sürmüş.

Bunlara URL’deki bir harfi atlamak da dahil edilmiş (sophos yerine sopos gibi). Toplamda 14.495 URL’yi kontrol eden Sophos, bunlardan bazılarının gerçek siteler olduğunu keşfetmiş (racebook.com adlı bahis sitesi gibi). Bu tür yanlış yazımlara yönelik satın alınan domainler, sahiplerine tıklama geliri yoluyla veya bazen daha farklı yollarla para kazandırabiliyor.

Sophos, yanlış URL’lerin yüzde 15’inin reklam sitelerine çıktığını söylüyor. Yüzde 20’si IT ve hosting sayfalarına yönlenirken, 20 yanlış yazılan URL’den biri siber suç veya yetkişkin sayılan içeriklere gidiyor. Sophos’un önerisi ise web sitelerini parmaklarımızla yazmak yerine yer imlerini kullanmamız yönünde.

Paylaşmak Güzeldir
Yazar
Yazar
Windows XP Hata Kodları Nelerdir? Nedenleri ve Çözümleri? Kaspersky Lab ile 23 Farklı Güvenlik İpuçları Nedir?
Bir yorum yazın
Siz de düşüncenizi belirtebilirsiniz.

Web Tasarım Blog Teması ES | Tüm hakları © Emre Supçin'e aittir.