Responsive Reklam Alanı

Genelde kolayca web sitesi hazırlamak için kişilerin çoğu hazır wordpress,vbulletin,mybb,… gibi scriptleri aldıkları hostlara atıp üzerinde düzenleme yaparak site yapıyorlar. Peki kendi emeğinizle a’dan z’ye bir web sitesi oluşturmak istemezmisiniz? Yeni başlıyoruz bilgimiz yok diyorsanız eğer işte size Microsoft WebMatrix ile kolayca web sitesi hazırlamanın yolunu anlatayım.

Microsoft,  internet  sitesi kurmayı  kolay  hale getiren bir  web  sitesi geliştirme aracını kullanıma sundu.  İnternet  sitelerinin nasıl kurulacağının öğrenilmesi için kolay  bir yöntem olan WebMatrix, internet  sunucusu, veri tabanı ve  uygulama pencerelerinin de yer aldığı bir  internet  sitesinin çalıştırılması için gereken tüm araçları sağlıyor. Yazının devamında Microsoft tarafından yayınlanan WebMatrix basın tanıtımını bulabilirsiniz.

Microsoft,  internet  sitesi kurmak isteyenler için kendi sitelerini oluşturmayı, özelleştirmeyi ve yayınlamayı  kolaylaştıran  ücretsiz geliştirme aracı WebMatrix’i kullanıma açtı.  İnternet  sitesi oluşturmak isteyenlerin daha  kolay  bir başlangıç yapmalarına yardımcı olmak için bir dizi  video ders, ipuçları ve çeşitli kaynakların yer aldığı WebMatrix, dokuz dilde kullanılabiliyor. WordPress, Joomla!, DotNetNuke ve Umbraco gibi mevcut ücretsiz  internet   uygulamaları  sayesinde yeni internet  siteleri oluşturmak için bir dizi araca sahip olan WebMatrix içerisinde  kolayca kullanılabilecek olan kodlar çeşitli şablonlar halinde sunuluyor.

Kısa Bir Örnek Sunayım;
<h2>Muhammetacik.com Blog’a Hoşgeldiniz</h2>
<p>Bu Makale Emre Supçin Tarafından Yazılmıştır.</p>

WebMatrix’in  internet  sitesi oluşturmak isteyen herkes hedeflenerek tasarlandığını belirten Microsoft Türkiye Yazılım Geliştirme Teknolojilerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İpek Tunca, “Her gün daha fazla insan bir internet  sitesi oluşturmak, yayınlamak ve yönetmek istiyor. WebMatrix sayesinde her seviyeden bilgiye sahip geliştiriciler,  internet  sitelerini yayınlayabilmek için hem gelişmiş hem de kullanımı  kolay  bir araca kavuştu. Microsoft’un bu yeni  internet platformu, geliştiricilerin  internette  başarılı olabilmesini hedefleyen  ürünler , iş ortakları ve teknolojilerden oluşan eksiksiz bir ekosistem sunuyor. WebMatrix’i destekleyen WordPress, Joomla!, DotNetNuke ve Umbraco gibi güçlü sektör ortakları ile ortaya konan Microsoft’un bütünlükçü yaklaşımı sayesinde  internet  geliştiricileri için zorluklar önemli ölçüde ortadan kalkıyor.” dedi.

Hem Profesyonel Hem de Amatörler için Tasarlandı!
WebMatrix,  profesyonel  geliştiricilerden amatörlere kadar  internet  sitesi oluşturmak isteyen herkesi hedefliyor. Öğrenciler ve yeni başlayan yazılım geliştiriciler için  internet  sitelerinin nasıl oluşturulabileceğinin  kolayca öğrenilebileceği bir ortam olan WebMatrix,  profesyonel  yazılım geliştiricilere ise verilere dayanan  internet  sitelerinin oluşturulması için hızlı ve  kolay  bir yöntem sağlıyor. Yeni platform, site kurulumu yapan ajanslara yönelik olarak açık kaynak  uygulamaların kullanılması için verimli bir yol sunuyor. Ayrıca profesyonel  yazılım geliştiriciler, ücretsiz açık kaynak paket yönetimi sistemi olan NuGet içerisinden yayınlanan kod dizinine katkıda da bulunabiliyor.

Sunucudan Veri Tabanına Tüm Araçlar Tek Platformda!
WebMatrix, bir  internet  sitesinin çalıştırılması için gereken  internet  sunucusu, veri tabanı ve uygulama  pencereleri gibi tüm araçları tek bir platform üzerinden sunuyor. ASP.NET “Razor” veya PHP gibi farklı programlama dillerini destekleyen WebMatrix, Twitter girişleri veya  video yüklenmesi gibi karmaşık kodlama  işlemlerine  ise tek bir satır kod çözümü sağlıyor. Arama motoru optimizasyonu raporlama aracı sayesinde ise aramalarda  kolayca  bulunabilen internet siteleri oluşturulmasına da yardımcı oluyor.

Öte yandan WebMatrix,  internet  sitelerinin barındırma hizmetleri tarafında kullanıcıların ihtiyaçlarına yönelik çeşitli ölçeklenebilirlik ve fiyat özelliklerine sahip bir galeriye de sahip. Bu galeride, aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 18 ülkeden otuzun üzerinde barındırma hizmeti sağlayıcısı yer alıyor.

WebMatrix’i indirmek isteyenler http://www.microsoft.com/web/webmatrix adresini ziyaret edebilir, video  dersler ve nasıl yapılır ipuçları dahil olmak üzere çevrimiçi kaynaklara ise http://www.microsoft.com/web/webmatrix/learnadresinden ulaşabilirler.

Paylaşmak Güzeldir
Yazar
Yazar
İmajsız Bir Şekilde CSS ile Resimlerin Köşelerini Yuvarlatın! Windows 7 Hakkında Bilmeniz Gereken 7 Şey Olduğunu Biliyor muydunuz?
1 Yorum
  1. Yazar
    YorumLog

    Ücretsiz olarak kişisel web site kurmak istiyorsanız şu yazıyı inceleyebilirsiniz faydalı olacaktır.

Bir yorum yazın
Siz de düşüncenizi belirtebilirsiniz.

Web Tasarım Blog Teması ES | Tüm hakları © Emre Supçin'e aittir.