Responsive Reklam Alanı

Aslında ne zamandır aklımda bu makaleyi en başta yazmak vardı ama kısmet bugüneymiş.
Bilgisayar bilsekte kimimiz farklı boyutlarda bu işi geliştirerek bazı programlama dilleri ile program,oyun veya farklı bi proje yaparak kendilerini geliştirirler. Peki web sitesi?

Web sitesi günümüzde moda haline geldi gibi hergün açılan ve açılmakta olan bir sürü sosyal paylaşım siteleri, bloglar, paylaşım siteleri,… vardır.

Web Sitesi Kurmak İçin Gerekenler Şunlardır:
• Web sitesi adı yani alan adı gerekir. (Google.com gibi bir isim)
• Alan adı için oluşturulmuş web alanı gerekir. (Hosting)
• Yayınlanacak olan web sitesinin yapılması ve kurulması gerekir.

İnsanlar birbirleri ile iletişim kurmak,online alış-veriş yapmak,oyun oynamak ve bilmedikleri konular hakkında bilgi sahibi olmak için internette ki binlerce,milyonlarca siteye akın ediyor.Tabii bu internet deryasında tutunabilmek ve belirli bir kitleye sahip olabilmek için bazı kriterleri yerine getirmeniz gerekir.Aksi halde bu uçsuz bucaksız deryada kaybolabilir ve verdiğiniz onca emek ve çabayı heba edebilirsiniz.

Peki Popüler Bir Web Sitesi Kurmak Nasıl Olmalı ve Nelere Dikkat Edilmeli?
İlk önce açacağınız sitenin içeriğini belirlemeniz gerekmektedir.Eğer belirli bir kitleye hitap etmek istiyorsanız belirli bir kategoride içerik oluşturmanız en doğrusudur.Genel bir forum sitesi,video veya oyun sitesi yerine;sadece tek bir kategoride site açarsanız daha çok ziyaretçi çekebilirsiniz.Örneğin;yıllık ödev projeleri ile ilgili bilgiler içeren bir forum veya video sitesi yada bilgisayar donanımı hakkında inceleme yapan bir blog açmak şansınızı daha çok arttıracaktır…

Sitenizin Tasarımını İyi Seçin!
İyi bir şekilde tasarlanmış,hızlı açılabilen,kullanıcının gözünü yormayacak renklerde bir tema seçmek kullanıcının site de daha fazla vakit geçirmesini sağlayacaktır.Siteniz de gereksiz popup lar,reklam pencereleri,flash öğeleri hem sitenizin yavaş açılmasını sağlar hem de ziyaretçiyi sıkar.
İçeriği her zaman güncel tutun.İçeriğiniz her zaman güncel tutmanız halinde arama motorlarında daha çok indeksinizin olmasını sağlar.Her gün kopyalanmış yüzlerce içerik yerine özgün bir yazı veya içerik girmeniz daha karlıdır.
Xhtml ve Css kodlarınızı kontrol edin. XHTML-CSS Validator sitesin yararlanarak sitenizde ki yanlış kodları düzeltebilirsiniz.Bu sayede siteniz daha çabuk açılır.Fakat kodlardan anlamıyorsanız web tasarımından iyi anlayan bir kişiye yaptırmalısınız.Aksi halde sitenizin bazı bölümleri çalışmayabilir.

İyi Bir Host Firması Seçin!
Host firması seçiyorken çok dikkatli olmalısınız.Kesintisiz ve hızlı hizmet veren,müşterileri ile sürekli iletişim halinde bulunan ve sorun çıktığında hemen ilgilenen bir host firması seçmeniz sitenizin popülerliğinin oluşumunda kilit rol oynar.eğer ziyaretçiler sitenize zor ulaşır veya erişim sağlayamazlarsa bir daha sitenizi ziyaret etmeyebilirler.
İçeriğin kopyala-yapıştır olmamasına dikkat edin.Kopyala-Yapıştır tarzı içerikler Google da daha alt sıralara inmenizi sağlar.Çünkü Google özgün içeriği her zaman ilk sıralarda çıkarır.Bu yöntem yerine az ama öz olan özgün içerikler yazarak arama motorlarında üst sıralara çıkmayı garanti edebilirsiniz.
İyi bir logo ve slogan bulun.Sitenizi en iyi şekilde ifade eden bir logo ve slogan seçmelisiniz.

Geçersiz Linkleri Kaldırın!
Sitenizde ulaşılamıyan,geçersiz linkler varsa kaldırın.Sitenizde ölü linklerin olması ziyaretçiler üzerinde kötü bir etki bırakacaktır.
Google Adwords,Facebook ve diğer sitelere reklam verin.Google ve Facebook gibi sitelere reklam verdiğinizde sitenizin hitini belirli oranda arttırabilirsiniz.Günde tıklanması gereken reklam limitini,günlük ne kadar bütçe ayırdığınızı,reklamlarınıza kaç kişinin tıkladığını ve daha bir çok ayrıntıyı görebilirsiniz.Ne kadar çok reklam verirseniz o kadar çok ziyaretçi çekersiniz.Özellikle Facebook’ta verdiğiniz reklam ile aylık yaklaşık 5000 ve üzerinde kişinin sitenize uğramasını sağlayabilirsiniz.
Sitenizi dizinlere kayıt edin.Sitenizi ücretli veya ücretsiz hizmet veren toplistlere eklemeniz sitenizde ki hiti arttıracaktır.Dmoz gibi Google’un önem verdiği dizin sitelerine doğru ve sitenizi en iyi şekilde anlatacak şekilde kayıt etmeniz yararınıza olacaktır.

Sitemap Oluşturun!
Sitemap aynen bir haritadır.Arama motorları sitenize geldiğinde ilk önce sitemapı kontrol edip ona göre sitenizi kontrol eder.
Google Analytics ile sitenizin hit durumunu kontrol edin.Sitenize kaç kişinin geldiğini,hangi ülke veya şehirden geldiğini,hangi bağlantılarınıza tıkladığını ve hatta ziyaretçilerinizin işletim sistemlerini,ekran çözünürlüklerini ve web taraıcıları gibi pek çok bilgiyi de görebilirsiniz.
Çeşitli kampanyalarla sitenize ziyaretçi çekin.Sitenizi ziyaret eden,üye olan ve arkadaşlarını davet eden üyelerinize çeşitli hediyeler(kontör,rapid hesabı,davetiye ile ziyaretçi kabul eden sitelere davetiyeler) vererek popülaritenizi arttırabilirsiniz.
İçeriklerinize etiketler ekleyin.Google İnsight ile en çok aranan kelimeleri bularak buna göre bir başlık ve etiket eklemelisiniz.
Üyelerinize spam posta atmayın.Sitenize üye olan kullanıcılarınıza gereksiz yere ‘’Özledik seni,Gözümüz yollarda kaldı’’ gibi mesajlar atmak yerine ayda bir kere üyenizin dikkatini çekebilecek mesajlar atın.
Üye olurken kullanıcılarınıza neden sitenizi tercih ettiğini sorun.Bu yöntemle sitenize üye olanların neden sitenizi tercih ettiğini öğrenebilir,ona göre sitenizi üyelerinizin tercihine göre şekillendirebilirsiniz.

Arkadaşlar tüm bunları eksiksiz uygularsanız hwm sitenizin hiti artar hemde daha kaliteli hizmetler verirsiniz unutmayın Kalite Tesadüf Değildir 😉

Paylaşmak Güzeldir
Yazar
Yazar
Başbelamız d3dx9_34.dll Bulunamadı Hatası Nedir? İşte Size Mükemmel Ödev İndirme Servisi?
5 Yorum
 1. Yazar
  Ayşenur

  Neden çok uzun yazdınız ama güzel.

 2. Yazar
  Emine

  Süper yazı olmuş.

 3. Yazar
  Semanur

  Süpersiniz gerçekten…

 4. Yazar
  Emine

  Çok güzel, teşekkürler.

 5. Yazar

  Ben domain aldım host aldım websitesi yabdım ama bütürlü yayınlayamadım fiezila purogramıyla dosyalarımı sunucu yoladım ama bitiürlü başarılı olamadım 3aydır inceliyorum herşeyi nerden başlayacamı anlayamadım html kodlarını iyi biliyorum yinede olmuyor neden acaba website kurmasını çok isdiyorum bana yardım cıolurmusunuz numaram 05314004945 nerde başlamalıyım

Bir yorum yazın
Siz de düşüncenizi belirtebilirsiniz.

Web Tasarım Blog Teması ES | Tüm hakları © Emre Supçin'e aittir.