Responsive Reklam Alanı

 

Merhaba değerli okurlarım, Bugün nette dolaşırken birkaç farklı blog sitesini inceledim wordpress sistemi üzerine kurulmuş kişisel blog yapmışlar. Öncelerden biliyordum yada hepimiz adını duymuştuk. Peki konuyu açalım nedir bu wordpress? Detaylarını sizlerle paylaşacağım.

WordPress, dünyada en çok kullanılan blog sistemlerinden biridir, açık kaynaklı ve ücretsiz olarak dağıtılmaktadır. WordPress kullanarak kısa süre içinde kendi sunucunuza kurulum yapabilir, sitenizi yayınlayabilir ve sitenize içerik eklemeye yani bloglamaya başlayabilirsiniz.

WordPress açık kaynaklı bir yazılım olduğu için dünyanın her yerinden isteyen herkesin katkıda bulunmasına açıktır; “created by and for the community” denir, yani topluluk tarafından ve yine topluluk için geliştirilmekte ve desteklenmektedir. Bu şekilde her geçen gün daha da kullanışlı ve sağlam bir sistem haline gelmektedir.

 

Peki Bunu Herkes Kullanabilir mi? Kullanmak için Hangi Bilgilere Sahip Olmamız Gerekiyor?
Öncelikle şunu söylemeliyim ki belki de içerik yönetim sistemleri içinde kurulumundan kullanımına kadar geçen devreleri en kolay olan sistem WordPress’dir.Öyle PHP,CSS veya ileri düzeyli programlama dillerini bilmeniz gerekmiyor.Wordpress ile ilgili forumlardan okuyarak çok rahat bir şekilde kendi blogunuzu kurabilirsiniz.Sitenizin teması içinde çeşitli siteler var.Buralardan indirdiğiniz temalar

WordPress’i Nasıl Edinebilirim?ı sitenizde kullanarak klasik görüntüsünden sıyrılabilirsiniz.Ancak kendi temamı yapacağım diyorsanız işte o zaman CSS bilgisine sahip olmanız gerekiyor.

Kurulum forumlarda mevcut olduğu ve doğru bir şekilde anltaıldığı için makalede uzun uzadıya anlatma ihtiyacı duymadım.Umarım kızmamışsınızdır bana.Wordpress’in en son sürümünü her zaman WordPress Türkiye‘den edinebilirsiniz.

 

Paylaşmak Güzeldir
Yazar
Yazar
Linux'un Kullanım Amaçları Nerelerdir? phpBB Nedir?
Bir yorum yazın
Siz de düşüncenizi belirtebilirsiniz.

Web Tasarım Blog Teması ES | Tüm hakları © Emre Supçin'e aittir.