Responsive Reklam Alanı

 

Arkadaşlar hazır site makalelerinden sıkıldınızmı bilmem ama artık sonuncuyu anlatayım. Sonuncu ve paralı sistem 🙂 vBulletin Nedir mi? 

vBulletin ya da kısaca vB ,  İnternet  üzerinde oldukça popüler  olan PHP ve mySQL arabirimlerini kullanan bir forum betiğidir. vBulletin Tarihi James Limm ve John Percival tarafından 1999 yılında yapılmıştır. Bunun dışında ücretli bir  yazılımdır .

Konuyu dahada ayrıntılarıyla anlatacak olursak vBulletin ya da kısaca vB,  İnternet  üzerinde oldukça  popüler  olan PHP ve mySQL arabirimlerini kullanan bir forum betiğidir.

vBulletin Tarihi

James Limm ve John Percival tarafından 1999 yılında yapılmıştır. Bunun dışında ücretli bir yazılımdır . Jelsoft Enterprises Ltd. tarafından geliştirilip pazarlanır. vBulletin’in diğer forum sistemlerinden farkı, diğer sistemlerden daha profesyonel olmasına rağmen kullanımının daha basit olmasıdır. vBulletin’in yeni eklentileri ve yeni sürümleri sürekli güncellenmektedir.vBulletinin Bazı Özellikleri Ve Kullanımla Hakkında Bilgiler
– Her sürümü için Türkçe dil dosyası bulunabilir.
– Diğer forum sistemlerine nazaran daha  sık  yenilenmektedir.
– Her forum içeriğine göre bir  tema  yapılabilir veya bulunabilir.
– Herhangi bir sorun esnasında çok  kolay  bir şekilde yardım alınabilir.
– Mümkün olduğu kadar hiçbir eklenti  yüklememeye  özen gösterilmelidir. Çünkü oluşan açıkların bir kısmı  yüklemiş  olduğunuz eklentilerden kaynaklanabilir.
– Güncel ve  güvenilir  vBulletin bilgileri veren  internet  sitelerinden veya firmanın  internet sitesinden güncellemeler takip edilebilir.vBulletin Lisansı Hakkında
vBulletin lisansının  satışı  iki şekilde  gerçekleşir . Birincisi yıllık lisans ikincisi ise süresiz lisanstır. Yıllık lisans aktif olduğu andan itibaren bir yıl sürelidir fakat süresiz lisansın adından da anlaşılacağı gibi bitiş süresi yoktur sadece aktif olduğu günden bir yıl sonra lisansın tekrar güncelleştirilmesi gerekmektedir. Bu güncelleştirme olmazsa yeni çıkan vBulletin sürümleri kullanılamaz. Lisanlı olmakla beraber dediğim gibi ücretli bir yazılımdır detaylara vBulletin Türkiye Desteksitesinden bakabilirsiniz.

Arkadaşlar bu bilgiler gerekli bilgi olduğundan WordPress’den başladım vBulletin’e kadar anlatabildiğim kadarı ile anlattım belki ilerde forum kurarsanız az bir php css bilginiz olsa bu hazır site scriptleri ile dilediğiniz formu dilediğiniz şekilde kullanabilirsiniz.

Paylaşmak Güzeldir
Yazar
Yazar
Smf Nedir? Sitemizde Sağ Tuş Engelleme Nasıl Olur?
2 Yorum
  1. Yazar

    Eline sağlık dostum seni yakından takip ediyorum…

  2. Yazar
    Akademi Haber

    Teşekkürler, güzel bir bilgilendirme olmuş. Bu vbulletin forumlar ücretli midir, yoksa ücretsiz sürümleri de mevcut mudur.

Bir yorum yazın
Siz de düşüncenizi belirtebilirsiniz.

Web Tasarım Blog Teması ES | Tüm hakları © Emre Supçin'e aittir.