Responsive Reklam Alanı

Merhaba arkadaşlar bugünkü makalemde sizlere Windows 8’in 26 Ekimde çıktığını ve hangi zamanlarda hangi değişikliklerin yapıldığını anlatacağım. Öncelikle şöyle bir ön yargıya düşmeyin -Bu Windows 8 artık ne zaman çıkacak? Yalan habermi acaba bu? Her site kafasına göre tarih veriyor hangisine inanalım? gibi düşüncelere kapılmayın arkadaşlar.

Neyse konumuza dönebiliriz.

Microsoft, Windows 8 RTM (Release to Manufacturing) sürümünün geliştirme aşamasının tamamlandığını açıkladı. 

Microsoft tarafından yapılan açıklamayla birlikte, donanım üreticileri 26 Ekim’deki Windows 8 Lansmanı için hazırlıklara başladı. Firmalar yeni seri ürünlerini Windows 8′li olarak piyasaya sürecekler.

Yazılım geliştiriciler, BT Uzmanları ve iş ortakları Windows 8 Release to Manufacturing kodlarına daha erken ulaşacaklar. 26 Ekim’de yapılacak olan Windows 8 lansmanına kadar olan süreç için Microsoft aşağıdaki takvimi hazırlamış.

  • 15 Ağustos: Windows 8 için uygulama geliştirenler MSDN abonelikleri üzerinden Windows 8’in son sürümünü indirebilecek ve Windows Dev Center üzerinden Visual Studio 2012’nin son sürümüne erişim sağlayabilecekler.
  • 15 Ağustos: Kurumlarında Windows 8’i test eden IT uzmanları Windows 8’in son sürümüne TechNet abonelikleri aracılığıyla ulaşabilecekler.
  • 16 Ağustos: Yazılım Güvencesi bulunan müşterilerimiz Windows 8 Enterprise sürümünü Hacim Lisanslama Hizmet Merkezi (Volume License Service Center – VLSC) üzerinden indirebilecek ve Windows 8 Enterprise’ı kurumlarında deneyimleyip yaygınlaştırabilecekler.
  • 16 Ağustos: Microsoft Partner Network üyeleri Windows 8’e erişebilecekler.
  • 20 Ağustos: Microsoft Action Pack Providers (MAPS) için Windows 8’e erişim sağlanacak.
  • 1 Eylül: Yazılım Güvencesi bulunmayan fakat Hacim Lisansı sahibi müşterilerimiz Microsoft Hacim Lisanslama İş Ortakları üzerinden Windows 8 satın alabilecekler.

26 Ekim’den önce Windows 8’i test etmek isteyenler Windows 8 Önizleme Sürümü’nü http://windows.microsoft.com/tr-TR/windows-8/release-preview adresinden indirebilirler. Ancak bu sürüm, 26 Ekim’de resmen yayınlanacak olan sürümden büyük ölçüde farklı olabilir.

Windows 8 RTM sürümünde toplam 20 farklı Metro teması bulunuyor. Ayrıca Microsoft, kendi temanızı ve renklerinizi oluşturmanıza da imkan sağlıyor. Bu arada bir detay daha vermek gerekir, Windows 8 kullanılan bilgisayarlarda Türkçe klavyelerle artık Türk Lirasının yeni sembolü de kullanılabiliyor olacak.

Paylaşmak Güzeldir
Yazar
Yazar
Microsoft Hotmail’e Veda Ediyor, Yeni Servisin Adı Outlook! Google+ Trafiği 8 Ayda %66 Artış Gösterdi!
Bir yorum yazın
Siz de düşüncenizi belirtebilirsiniz.

Web Tasarım Blog Teması ES | Tüm hakları © Emre Supçin'e aittir.