Responsive Reklam Alanı

Merhaba Arkadaşlar öncelikle Ramazan Bayramınızı en içten dileklerimle kutlar, sağlıklı mutlu ve huzurlu nice bayramlara ermenizi temenni ederim.

Arkadaşlar bir bilgisayarcının cebinde olması gerekenlerden biriside USB yani çoğumuzun deyimiyle Flash Bellek. Malumunuz üzere akraba ziyaretlerine gideriz gittiğimiz yerde bize eğer -Benim bilgisayarımın şifresi kırılacak ya da format atılması gerekiyor bende format CD-DVD si yok denildiğinde yapacağımız tek bir şey vardır Flash’ımızı Boot edip içine .iso Fotmat DVD kalıbını yada şifre kırma CD kalıbını atarak format atabiliriz. Şimdi diyorsunuzki nasıl olacak?

Buraya tıklayarak gerekli dosyları indirin. 
SP27213.exe adlı dosyayı çalıştırıp  “HP USB Disk Storage Format Tool” programını kurun.

Programı çalıştırıp device kısmında  kulanacağınız flash belleğinizi seçin. File system yazan yerde FAT seçeneğini seçin. Format Options için de “Create a DOS startup disk” seçeneğini seçin.
Sonra aşağıdan “using DOS system files located at” sekmesinde indiridğiniz klasörde bulunan 
“Dos System Files” seçin.
Aşağıdaki “Start”a basın. İşlem bitince Flash bellek içine indirdiğiniz klasörde bulunan 
“Dos System Files” klasörünü mutlaka atmayı unutmayın. Eğer bu bootable belleği Ghost programını kullanırken de yararlanmak isterseniz yine indirdiğiniz klasörde bulunana ghost ile ilgili klasörleri flash bellek içine atabilirsiniz.Yaptığınız bu bootable belleğin çalışması için en önemli nokta anakartınızın USB boot özelliği olmasıdır.

Bakın Arkadaşlar Eğer anakartınızda böyle bir özelliği yoksa bu bootable belleği kullanamazsınız. Genelde son 6-7 yıl içerisinde çıkan birçok anakartda bu özellik bulunuyor.

Paylaşmak Güzeldir
Yazar
Yazar
Notebook Bilgisayarın Bataryasını Çıkarmalı mısınız? Overclock (Hız Artırma) Nedir? Ne işe Yarar?
7 Yorum
 1. Yazar
  Tayfun

  Çok sağol kardeşim…

 2. Yazar
  Kartal

  Bu söyledikelrini adım adım yaptıktan sonra, .iso kalıbını direk usb içine mi atıyoruz yoksa . iso’nun içinde ki dosyaları mı atacağız?

 3. Yazar
  Nuri

  Emeğine yüreğine sağlık kardeşim. Allah razı olsun…

 4. Yazar
  Serkan

  İşlem bitince Flash bellek içine indirdiğiniz klasörde bulunan “Dos System Files” klasörünü mutlaka atmayı unutmayın. Derken ne demek istiyorsunuz anlamadım lütfen yardımcı olun.

 5. Yazar
  Mehmet

  iso yu direk atarsınız içindekileri neden atacaksınız o zaman iso dan çıkarmış oluyorsunuz.

 6. Yazar
  Kenan

  .iso dosyasını nasıl atacağız flash’a?

 7. Yazar
  Misafir

  Teşekkürler…

Bir yorum yazın
Siz de düşüncenizi belirtebilirsiniz.

Web Tasarım Blog Teması ES | Tüm hakları © Emre Supçin'e aittir.