Responsive Reklam Alanı

Hepinize iyi geceler değerli okurlarım, Yine farklı bir makale ile sizleri bilgilendirmek istiyorum sebebi ise Sütten ağzı yanıpta yoğurdu üfleyerek yiyenlerden olmayın diye. Niye böyle bir benzetme yaptın diye soracak olursanız eğer, Artık online alışveriş sitelerinden dolandırılan ve dolandıran kişi sayısı artmakta bunun hakkında daha detaylı bilgilere ulaşmamız lazım, Ben akııllıyım dolandırılmam beni dolandıracak insanoğlu daha yaratılmadı gibi kelimeleri öncelikle geriye bırakın.

Neyse lafı fazla uzatmanın bir alemi yok sizlere özellikle sahibinden.com’un GeT sisteminden bahsedeceğim. Öncelikle Güvenli e-Ticaret GeT ile risksiz alışverişi seçin, rahat edin. Niye mi?

Ürün Alırken GeT Sistemi İle Güvenceniz Nasıldır?

sahibinden.com Güvenli e-Ticaret (GeT) sistemi ile yaptığınız alışverişlerde paranız güvence altındadır, risk almazsınız. Satıcı belirlediği kargo süresi içerisinde takip edilebilir bir kargo bilgisini sisteme girmek zorundadır. Ürün elinize ulaştıktan sonra, ürünü inceleyip onay verirseniz, yapmış olduğunuz ödeme Güvenli e-Ticaret (GeT) havuz hesabından satıcının hesabına aktarılır. Satıcının belirtmiş olduğu nitelikler dışında bir ürün elinize ulaşırsa, ürünü geri gönderir ve işlemi iptal ederek ödemenizi Güvenli e-Ticaret (GeT) havuz hesabından geri alabilirsiniz. Kargo bilgisi girilen işlemlerde onay sürenizi aşmanız durumunda işlemler otomatik olarak onaylanır. Bu sebeple işlemlerinizi ve onay sürenizi takip ederek ilgili süre içerisinde onay veya reddetme işlemini gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Peki ya Ürün Satarken GeT Sistemi İle Güvenceniz Nasıldır?

Güvenli e-Ticaret (GeT) ile yaptığınız alışverişlerde tahsilatınız sahibinden.com Üyelik Sözleşmesi hükümleri doğrultusunda güvence altındadır. Siz ürünü göndermeden önce alıcıdan ürünün bedeli tahsil edilir ve sahibinden.com havuz hesabında işlem onaylanıncaya kadar bekletilir. Ürün alıcıya ulaşıp alıcının onay vermesinden ve Güvenli e-Ticaret (GeT) ile ilgili kural ve koşulların yerine getirilmesinden sonra ödemeniz; ürün bedelinden Güvenli e-Ticaret (GeT) hizmet bedeli düşürülerek 3 iş günü içerisinde banka hesabınıza aktarılır. Tüm bu süreç içerisinde tahsilatınız sahibinden.com güvencesinde olduğu için kafanız rahat eder. sahibinden.com bu süreç içerisinde hiçbir şekilde paranızı işletmez.

 Kısa bir biçimde de özetleyecek olursak Güvenli e-Ticaret (GET), sahibinden.com’un ilan veren satıcı ile alıcı arasındaki alışverişin güvenli bir ortamda yapılmasını sağlayan hizmetidir. Bu hizmetiyle sahibinden.com, alıcı ile satıcı arasındaki para transferinin ve ürün teslimatının sorunsuz gerçekleşmesini kontrol etmektedir.
Paylaşmak Güzeldir
Yazar
Yazar
Facebook Zaman Tüneli Virüslerden Nasıl Temizlenir? En Doğru Şekilde İnternet Hız Testi Nasıl Yapılır?
Benzer Yazılar
10 Yorum
 1. Yazar
  Doğu

  Peki mesela ben alici olayim urun geldi ama ben zarar verdim bilerek veya yanlislikla sonra da haliyle onay vermedim bu sefer ne olacak? Saticinin malina zarar verdim degeri dustu ama para da odemedim?

 2. Yazar
  Gökhan

  Doğru haklısın. Bu seferde satıcı için güvensiz bir sistem oluyor.

 3. Yazar
  Mehmet

  Güvenli diye aldım ürünü geri iade ettim ama karşı taraf ürünü alalı dört gün olmasına rağmen okeylemedi ne yapmalıyım.

 4. Yazar
  Ensar

  Banka kartıyla alım olmuyor mu acaba illa kredi kartı mı lazım ?

 5. Yazar
  Şerafettin

  Ben İnternetten kredi kartla taksitle bir ürün aldım. Sonra 1 gün sonra bakayım dedim baktım aldığım ürün ilandan kalkmış. Ama Onayınızı bekleyen bir ürün var diye bir yazı var. Ne yapmam gerekiyor. Teşekkürelr.

 6. Yazar
  Abdullah

  Peki ürünü sattığımız kişi ürünü alıp onay vermezse ne olacak böyle bir ihtimal var mı?

 7. Yazar

  Kargocuların umursamazlığı yüzünden kargoda kırılan bir sürü mal oluyor. bu sistem olsa olsa kargocuları korur sanırım.
  Bu sistem alıcıyı koruyayım derken, satıcıyı ezmiş. şöyle ki alıcının bugün canı sıkkındı, almaktan vazgeçti diyelim.. ne oluyor.. hoop.. gidiş geliş kargo parası satıcıya giriyor 🙂 nasıl güvenliymiş dimi..

 8. Yazar

  Artık online alışverişlerde güvenlik için devletin yaptığı çalışma çok yakında hayata geçecek ve güvenlik sertifikası olmayan e-ticaret siteleri sanal pos alamayacak. Bu şekilde e-ticarette yep yeni bir dönem başlıyor olacak.

 9. Yazar

  Benim siteye de GET Sistemi eklemek istiyorum.

Bir yorum yazın
Siz de düşüncenizi belirtebilirsiniz.

Web Tasarım Blog Teması ES | Tüm hakları © Emre Supçin'e aittir.