Responsive Reklam Alanı

Eveet arkadaşlar 17 Eylül Pazartesi gününe geldik okullar açıldı okuyan arkadaşlarımıza başarılı bir dönem geçirmelerini temenni eder, çalışan arkadaşlarımıza ise işlerinde kolaylıklar dilerim. Şimdi size şunu söylemek istiyorum daha doğrusu okuyan arkadaşlarımız bunu bilir. Üniversite 2. sınıfa geçtim ve ilkokuldan beri yani 14. yıl “Yaz tatilinde ne yaptınız nerelere gittiniz” bu soru yine karşıma çıktı sizinde karşınıza çıkmıştır orası kesin 🙂

Neyse artık bu kadar kısa muhabbet yeter şimdi gelelim bugünkü makalemize. Bugün sizlere photoshop cs6 ile ilgili kısa ve temel bir ders anlatacağım. Dersimizin konusu ise başlıkta belirttiğim  Photoshop CS6 ile 3D yazı nasıl oluşturulur onu anlatacağım.

Photoshop cs6 ile gelen yeni özelliklerden biri de 3D seçeneğidir. Bu seçenek sayesinde ister nesne olsun, ister yazı araçları olsun çok kolay bir şekilde 3D efekti verilebiliyor. Biz de bu dersimizde 3d yazı nasıl oluşturulur onu inceleyeceğiz. Evet isterseniz aşama aşama nasıl yapıldığını hep birlikte okuyalım.

Aşama 1
Programı açtıktan sonra ister yeni bir sayfa isterse herhangi bir resim üstüne istediğimiz yazıyı yazıyoruz.

Aşama 2
Üst panelde bulunan 3D sekmesine tıklıyoruz karşımıza gelen seçeneklerden New 3D Extrusion From Selected Layer seçeneğini işaretleyip 3D mod ayarlarna geçiş yapıyoruz burada açı vs gibi işlemleri yaptıktan sonra sağ panelden 3D seçeneğinin altında efekt, renk vs gibi işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Aşama 3
Açı ve efekt işlemlerini yaptıktan sonra çalışmamızı dışarı aktaracağız bunu ister normal jpeg şeklinde ister 3d seçenekleri oynatma ayarlarıyla web ortamı için flash olarak export edebilirsiniz bunun yapmanız gereken yine üst panelden export 3D seçeneği ile çalışmamızı bitiriyoruz.

Paylaşmak Güzeldir
Yazar
Yazar
Torrent Nedir? Nasıl Kullanılır? Mantığı Tam Olarak Nasıldır? HTML Genel Yapısı Nedir?
3 Yorum
 1. Yazar
  Ümit

  Yukarıda 3D paneli yok nasıl çözerim ?

 2. Yazar
  HaberMMO

  Hocam hortlatmak gibi olmasın ama 3d seçeneğini görebilmeniz için ps cs6 nın premium sürümünün olması gereklidir.

 3. Yazar

  Umit ve HaberMMO 3d için Extended gerek Photoshop CS6 Extended gerek.Geç oldu ama 😀

Bir yorum yazın
Siz de düşüncenizi belirtebilirsiniz.

Web Tasarım Blog Teması ES | Tüm hakları © Emre Supçin'e aittir.