Responsive Reklam Alanı

Herkese iyi geceler arkadaşlar günün son makalesini google Imagery hizmetini açıklayarak bitirmek istiyorum. Duydunuz mu bilmiyorum ama bende bu hizmeti öğreneli çok uzun zaman olmadı ve şimdi hep beraber bilip bilmediklerimizi pekiştirelim.

 

Google piyasadaki etkinliğini kaybetmemek için yeni projelerini tanıtmaya devam ediyor. Bu yeni harita teknolojisinin çok harika olduğunu söyleyen Google yöneticileri, geliştirilen sistemden oldukça memnun. Lakin tam net olarak açıklanmasa da Apple’ın kendi haritateknolojisini kullanmak istediği  bir gerçek. Apple harita teknolojisi tablet ve akıllı telefonlarda kullanılabiliyor. Hal böyle olunca Google’a arkadaş bir rakip çıkmış durumda.

 

Google earth eklemiş olduğu  3D özellikler sayesinde kullanıcıya teknolojik imkanlardan daha fazla yararlanma ve kolaylık sağlıyor. Android işletim sistemiyle çalışan telefonlara sahip olan kullanıcılar internete gerek kalmadanGoogle haritasına rahatlıkla ulaşabiliyorlar.Google Imagery ise yeni bir 3D görüntülemesistemi. Bu sistem için hazırlanan uçaklarıngökyüzünde uçarak fotoğraf çekmeleri sağlanmış. Belirlenen şehirlerin üzerinde uçanuçakların verilerine eriştiğinizde, şehrin istediğiniz yerini en uygun şekilde ister uzak, ister yakın görmeniz mümkün. Ayrıca Binaların zemin katları ve yan duvarlarını bile görebiliyorsunuz.

 

Google Imagery’nin  Apple’ın teknolojisine sahip olduğu için aralarında tatlı bir rekabet olacağı kaçınılmaz. Imagery’nin 2012 yılının sonlarına doğru halka ulaşması bekleniyor. Eğer AppleGoogle harita teknolojisini çıkarır ve yerine kendi harita hizmetlerini sokarsa durum Googleiçin gerçekten çok kötü olacak. Dev şirketlerin Platform arenasındaki mücadeleri kıyasıya devam ediyor ve hiç şüphesiz yeni oyuncularda bu büyük pastadan pay alabilmek için ellerinden gelen her şeyi yapıyorlar. Son olarak Microsoft’da bu savaşa dahil olarak ne kadar ciddi bir rakip olduğunu diğerlerine gösterdi ve kendi OpenStreetMap teknolojisinin tercih edilebilir yanlarını halka sundu. Mücadele devam ediyor. Neler olacağını hep birlikte görecek ve gelişmeleri yakından takip edeceğiz.

Paylaşmak Güzeldir
Yazar
Yazar
Windows 8 Biz Kullanıcılar ile Buluştu! WordPress'te Admin Profil Resmi Nasıl Değiştirilir?
Bir yorum yazın
Siz de düşüncenizi belirtebilirsiniz.

Web Tasarım Blog Teması ES | Tüm hakları © Emre Supçin'e aittir.