Responsive Reklam Alanı

Merhaba arkadaşlar, yeni bir kategori ekledim bu kategori WordPress kategorisi olup sizlere wordpress hakkındaki görüşlerimi bildiklerimi ve araştırmalarımı sunacağım.

Bu yazımda wordpress profil  resmi nasıl değiştirilir, wordpress avatar ayarları, wordpress profil resmi belirleme, wordpress otomatik avatar belirleme, wordpress otomatik profil resmi gibi konular hakkında kısa bilgiler belirteceğim.

 

 

 

WordPress Admin Panelinden….

-> Ayarlar Sekmesinden Tartışma Ayarları ‘nı tıkladığınızda…

-> Alt Kısımda Avatarlar kısmını göreceksiniz…

 

Yukarıdaki resimde de görüldüğü gibi, profil resimleri ile ilgili kısımlarda, örneğin yorum alanında avatar gösterebiliriz ya da tam aksine avatarları gösterme sekmesinden tıklayarak avatar gösterimini engelleyebiliriz.

Yahut kullanıcılar yorum yaptığında, veya profil resmi alanları ile ilgili kısımlarda sabit veya sürekli değişkenlik gösteren resimlerde belirtebiliriz, örnek olarak kutu içerisine Wavater isimli gülücük seklindeki resmi işaretledim, uygulanan yöntem budur…

Tüm bunların aksine Gravatar logosu bulunan kısmı işaretlediğimizde ise,  http://tr.gravatar.com/ adresine girip kayıt olan kişilerin belirlemiş olduğu resimleri atıyacaktır.

Gravatar sistemi şu şekildedir, gravatar sitesine girer ve profil oluşturursunuz aynı facebook gibi basit ve kolay. WordPress sisteminde gravatar kısmı işaretli olan site sahiplerinin adreslerine girdiğinizde örneğin yazı alanlarına yorum belirtirseniz profil resminiz gravatar sitesindeki belirlemiş olduğunuz profil resmi olarak çıkacaktır.

Popüler sitelerde ve çoğu sistemlerde gravatar esas alınarak profil işlemleri gerçekleşmektedir.

Altarnatif olarak sitenize üye olmuş kullanıcılar için bir eklenti sayesinde, kendi belirlemiş oldukları profil resimlerini belirtemelerine izin verebilirsiniz.

User Photo ismindeki bu eklentiyi buraya tıklayarak indirebilirsiniz,

 

Resimde de görüldüğü gibi, eklentiyi kurduğunuzda wordpress admin panelinde Profiliniz sekmesine bu alan yerleşecek ve üyeleriniz  kendi belirttikleri profil resmini kullanabileceklerdir.

Paylaşmak Güzeldir
Yazar
Yazar
Google’ın Imagery Hizmetini Biliyor musunuz? Yeni Windows 8 Sonunda Aramızda!
11 Yorum
 1. Yazar
  emre

  benim ismimi yapın

 2. Yazar

  Teşekkürler…

 3. Yazar
  Eren

  Eklentiyi indirdim ancak çalışmıyor. Hala gizemli kafa fotoğrafı gözüküyor. Konuyla ilgili mailimden cevap atarsanız okuma fırsatım olur. yardımcı olursanız sevinirim

 4. Yazar
  Misafir

  Ayarlar – User Photo bölümüne tıkladığınızda çıkan ayarlar bölümündeki Override Avatar with User Photo: kısmına tik koyarsanız görünecektir.

 5. Yazar

  Emre Hocam güzel anlatım olmuş, teşekkürler, şöyle bişey dicem benim sitemde ( http://candostum.co ) yorum yapan kullanıcıların eğer profil resmi yoksa onlara belirlediğim bir klasördeki resimleri rastgele atama şansım var mı ? wordpress alt yapısını kullanıyorum, bazı sitelerde gördüm bu olayı nasıl yapıyorlar? teşekkürler takipteyim

 6. Yazar

  Çok güzel anlatmışsın üstad ellerine sağlık

 7. Yazar

  Selamun aleykum,(http://www.mobilteknoport.com) mobil ve teknoloji içerikli sitemde, editör seviyesindeki yazarlara resim linki atadığım halde resimler görünmüyor. Dışarıdan çağırılan linkler gösterilmiyormu?

 8. Yazar
  Gülden Bingöl

  Yazmış olduğum yazılara yorumlarınızı bekliyorum.

 9. Yazar

  Teşekkürler

 10. Yazar

  Başarılı bir anlatım olmuş. Tebrikler.

 11. Yazar

  Anlatım için teşekkür ederiz uyguladık oldu.

Bir yorum yazın
Siz de düşüncenizi belirtebilirsiniz.

Web Tasarım Blog Teması ES | Tüm hakları © Emre Supçin'e aittir.