Responsive Reklam Alanı

Sevgili okurlar hepinize hayırlı geceler. Bu gece sizlere Foursquare uygulamasından bahsedeceğim.

Aslında bayağı geç kaldık ama bildiğiniz gibi blogu daha tam oturtamadık sırası geldiğinde herşeye değineceğim.

 

 

 

Şimdi Nedir bu Foursquare diye sorduğunuzu ele alalım;

Gez, gör, paylaş mantığıyla mekanlarda ‘Check-in (giriş)’ yapıp diğer kullanıcılara tavsiyelerde bulunabildiğiniz, görüşlerinizi paylaşabildiğiniz bir uygulama. Siz bir yere check-in yaptığınızda nerede olduğunuza dair bilgi arkadaş listenize ‘push-notification (anlık ileti)’ olarak gidiyor. Aynı şekilde onların genele paylaştığı her ileti de size geliyor.

 

Yediğiniz yemeklerin veya gittiğiniz mekanların resmini çekip, olumlu veya olumsuz düşüncelerinizi paylaşabiliyorsunuz ve arkadaşlarınızın check-in iletilerine yorum yazabiliyorsunuz. Mesela daha önce hiç gitmediğiniz bir restoranta gittiniz, ‘Tips (Tüyolar)’ kısmında arkadaşınız olsun ya da olmasın herkesin yorumlarını ve yükledikleri resimleri görebiliyorsunuz. Yazılan yorumlardan mekandaki en  favori yemeklerin hangileri öğrenebilir, resimlerden yemeklerin sunumlarını görebilirsiniz.

 

Check-in yaptığınızda şansa yakınlarda veya aynı mekanda olan arkadaşlarınızla sürpriz karşılaşma ihtimaliniz var. Check-in yaptığınız an telefonunuz çalıyor, WhatsApp’tan mesaj geliyorsa bilin ki yakınlarda bir arkadaşınız var.

 

Yukarıda görmüş olduğunuz ekran görüntüsü benim Foursquare ekran görüntümdür.

Şimdi herşey iyi güzelde bu Mayor Ne oluyor dediğinizi duyar gibi oldum. Hemen açıklayım;

Uygulamanın bir de eğlenceli kısmı var. Gün içinde ne kadar mekanda check-in yaparsanız o kadar puan topluyorsunuz, puan topladıkça sıkça gittiğiniz mekanlarda Mayor (Başkan) oluyorsunuz. Mayor bir mekana son 60 gün içinde en çok gün check-in yapan kullanıcının sahip olduğu bir ünvandır. Bir günde 12 kere check-in olmuş olsanız bile bunların hepsi tek bir check-in olarak hesaba katılır. Son 60 gün içinde en çok birbirini takip eden gün, düzenli olarak check-in yapanlar Mayor olurlar. Dikkat edin, sadece bir Profil Fotoğrafı olan kullanıcılar Mayor olabilir.

.

Rozet olanlar Ne İşe Yarıyor Peki?

Yaptığınız etkinliklerin özelliklerine göre ise Badge (Rozet) topluyorsunuz. Newbie (Acemi), ilk check-in yaptığınızda kazandığınız motivasyon badgesidir.Adventurer (Maceracı)’; 10 farklı yerde check-in olduğunuz zaman kazandığınız badge çeşididir. 25 farklı yerde check-in olduğunuz da Explorer (Kâşif) ve 50 farklı yer ile de Superstar  badge kazanırsınız.

.

Şimdi herkes benim nerede olduğumu görecek mi?

Siz bir yere check-in yaptığınızda push-notification (anlık ileti)  sadece arkadaş listenize gidiyor. Arkadaş listeniz aynen Facebook gibi sizin onayladığınız insanlardan oluşuyor. İstemediğiniz, tanımadığınız kişileri eklemek zorunda değilsiniz.

.

 

Tüm anlatacaklarım bu kadar, Foursquare uygulamasını ister cep telefonunuza indirirsiniz check-in yaparsınız, isterseniz de https://foursquare.com/mobile/ adresinden de check-in yapabilirsiniz.

Bu arada Foursquare adresimden buraya tıklayarak beni takip edebilirsiniz…

Paylaşmak Güzeldir
Yazar
Yazar
Değişken Nedir? Nasıl Kullanılır? Bilgisayar Güvenlik Araçları Nelerdir?
2 Yorum
  1. Yazar
    Yusuf

    facebook taki yerini bildirin deha gelişmişi olmuş. Foursquare ta yer bildir. ama Foursquare ta bayağı bir geniş kitleye sahip

  2. Yazar
    Songül

    Merhaba kaç gündür telefonumda indiriliyor diyor silmek istiyorum silemiyorum bana yardımcı olur musunuz lütfen silmek istiyorum.

Bir yorum yazın
Siz de düşüncenizi belirtebilirsiniz.

Web Tasarım Blog Teması ES | Tüm hakları © Emre Supçin'e aittir.