Responsive Reklam Alanı

WLM-Skype_emresupcinMerhaba sevgili okurlar,

Uzun zamandır blog sitelerinde ve diğer haber sitelerinde gündemde olan bir konu vardı; MSN Devri Artık Kapanıyor diye.

Ben ise daha sağlam bir kaynaktan bilgi gelene kadar bu konuyu sizlerle paylaşmak istememiştim lakin bugün maillerime bakarken microsofttan gelen bir maili okuyana kadar…

10 gün öncesine kadar haber şu şekildeydi; 100 milyonun üzerinde kullanıcısı olan Microsoft Messenger’ın hizmeti 15 Mart 2013 itibarıyla sona eriyor. MSN’nin yerini 10 Mayıs 2011’de Microsoft tarafından 8,5 milyar dolara satın alınan Skype alacak.

MSN için geri sayım başladı. Son 65 gün…

 

MSN-Skype_emresupcin

Mavi Çizgi İle Gösterilen İstatik MSN, Kırmızı İle Gösterilen ise Skype.

MSN’nin düşüşü Google’a da yansımış durumda. Google Türkiye aramalarında da MSN kelimesinin ciddi bir şekilde düşüşü söz konusu. Skype’ın ise buna rağmen artış sağlayamamasının sebebi ise Facebook ve diğer mobil iletişim uygulamalarının (WhatsAppViber gibi.) etkisi elbette ki büyük.

Bana gelen ve sizlere dde gelecek olan bilgilendirme maili ise şu şekilde;

Outlook-Mail_emresupcin

Merhaba. 

Var olan Messenger hizmetini dünya genelinde (Messenger’ın kullanılmaya devam edileceği Çin anakarası dışında) devre dışı bırakacağız ve Messenger ile Skype’ın mükemmel özelliklerini bir araya getireceğiz. Microsoft Hesabınızı (Messenger ID’nizle aynı şekilde) kullanarak Skype’a güncelleyip oturum açın ve tüm Messenger kişileriniz parmaklarınızın ucunda olsun. Önceden olduğu gibi anlık ileti gönderebilecek ve görüntülü sohbet edebileceksiniz. Ayrıca cep telefonunuzda ve tabletinizde Skype ile iletişim halinde kalmanın yeni yollarını keşfedeceksiniz.

Şimdi Güncelle

Saygılarımızla,
Messenger Ekibi

 

Skype’taki Yenilikler

Skype’ın en son sürümünü edinin.

Microsoft Hesabınızla Skype’ta oturum açın.

 

Zaten Skype’ınız var mı?

Skype’ın en son sürümüne güncelleyin.

Microsoft Hesabınızla oturum açın.
Microsoft Hesabınızla var olan Skype hesabınızı birleştirin.

 

 

Skype ile kullanılabilecek birkaç mükemmel özellik:
PC, Mac, Windows Phone, iPhone, iPad, Android mobile, Kindle Fire ve diğer aygıtlardan anında ileti, görüntülü sohbet, telefon görüşmesi
Ekranınızı arkadaşlarınızla ve ailenizle paylaşma
Facebook arkadaşlarınızla görüntülü arama ve anında ileti
Aynı anda en fazla on arkadaşla grup olarak görüntülü arama*
Ayrıca bunlar yalnızca başlangıç. Skype’ta keşfedilecek daha çok şey var
Şimdi Güncelle

 
Peki, bugün ve devre dışı bırakılma tarihi arasında ne olacak?
Messenger bugün de bildiğiniz şekilde çalışmaya devam edecek. Messenger oturumunu masaüstünüzde** açtıysanız, yükseltmeye dair dikkat çekici bir bildirimi göreceksiniz. Bildirimi tıkladığınızda, yükseltme isteği içeren yükleyici penceresi açılır. Bu pencere sizi Skype’ı yüklemek ve Messenger’ı otomatik olarak kaldırmak için yükleyici akışına yönlendirir.

 

 

Peki, devre dışı bırakılma tarihinden sonra ne olacak?
Messenger’ı masaüstünde kullanan kullanıcılar oturum açamayacak ve yalnızca Skype’a yükseltebilecek. Oturum açmaya çalışırsanız, bildirim görüntülenir. Devam ederseniz Skype’ı yüklemek ve aynı zamanda Messenger’ı otomatik olarak kaldırmak için yükleyici akışına yönlendirileceksiniz.

 

 

Skype’a cep telefonumda da güncelleyebilir miyim?
Evet! Skype; iPhone, Android ve kısa süre içinde Windows Phone 8’de de kullanılabiliyor. Cep telefonunuza en son Skype uygulamasını indirmenizi ve Messenger’ı kaldırmanızı öneririz. Önümüzdeki birkaç hafta içinde Microsoft Hesabınızla iPhone, Android ve Windows Phone 8 mobil uygulamaları üzerinden Skype’ta oturum açabileceksiniz. Messenger’ı kullandığınız başka bir telefonunuz varsa, Messenger bir süre daha çalışmaya devam edecektir.

 

 

Nereden daha fazla bilgi edinebilirim?
Skype’a güncelleme hakkında daha fazla yardım için, lütfen Skype Destek sitesi‘ni ziyaret edin.

* Grup olarak görüntülü sohbet için Skype Premium aboneliği gerekir.
** Messenger’ın daha yeni sürümleri isteğe bağlı yükseltme bildirimleri alabilecektir. Eski sürümler bildirim almaz ve Skype’ı el ile indirmeniz gerekir.

Paylaşmak Güzeldir
Yazar
Yazar
WordPress Tema Türkçeleştirme İşlemi Nasıl Yapılır? Alexa Nedir? Kullanımı Nasıldır?
Bir yorum yazın
Siz de düşüncenizi belirtebilirsiniz.

Web Tasarım Blog Teması ES | Tüm hakları © Emre Supçin'e aittir.