Responsive Reklam Alanı

Bitly_emresupcinGünaydın sevgili okurlar,

Bugün sizlere internette ki uzunca linklerşn nasıl kısaltıldığından bahsedeceğim. Bu servisi çoğunuz duymuşsunuzdur. Bitly Link Kısaltma ve Paylaşma sitesi. Uzun linkleri uzunca paylaşmayı kim tercih eder ki işte bu yüzden Bitly servisini öneriyorum.

 

 

Popüler link kısaltma servisi Bitly, web tasarımını ve iPhone uygulamasını yeniledi. 2008 yılından bu yana 25 milyar bağlantının kaydedildiği Bitly, tasarımında yaptığı değişikliklerle birlikte bazı yeni özellikler de kazandı.

Temelde link kısaltma ve paylaşma hizmeti vermeye devam edecek olan Bitly, yeni tasarımını resmi blogu aracılığıyla duyurdu. Yapılan değişiklikler arasında, kısaltılan linklere bitmark adıyla yer imi özelliği getirilmesi göze çarpıyor. Örneğin linkini kısalttığını bir makaleyi bitmark olarak kaydedebiliyor, daha sonra arama yaparak istediğiniz zaman ulaşabiliyorsunuz. Bununla birlikte bitmarklar bir araya toplanabiliyor ve organize edilebiliyor.

 

Örnek verecek olursak eğer web sitemde yayınladığım İnternette Bir Devir Kapanıyor: Windows Live Messenger Artık Yok! makalesinin linki bu https://www.emresupcin.com/internette-bir-devir-kapaniyor-windows-live-messenger-artik-yok/

 

Peki kısaltması nasıl? Nasıl Oldu? İşte… http://bit.ly/XWRgbI

 

Bitly-Link-Kısaltma_emresupcin

 

Bitly’nin bu yeni özelliği aynı zamanda kullanıcılara bitmarklarını Facebook ve Twitter’daki arkadaşlarıyla paylaşma imkanı da tanıyor. Keza paylaşılan bitmarklar ve kullanıcı gizliliği de Bitly tarafından korunuyor.

Facebook ve Twitter’daki arkadaşlarınızın bitmark paylaşımlarını tek bir ekrandan size sunan Bitly, bu sosyal ağlar için geliştirdiği entegrasyon ile paylaşımı da daha kolay hale getirmiş. Tercih edenler için bitmarkların e-posta yoluyla da paylaşılabilmesi sağlanmış. Ayrıca link kısaltmayı ve paylaşmayı oldukça kolaylaştıran bitmarklet adlı yer imi aracını da Bitly’nin yeni özellikleri arasında bulunuyor.

 

Bitly web sitesinde gerçekleştirdiği bu değişikliklerin yanı sıra iPhone uygulamasını da yeni bir form kazandırdı. iPhone uygulamasında bitmarklar kaydedilebiliyor, görüntülenebiliyor ve kullanıcılarına tüm bunları yönetme olanağı tanıyor.

Paylaşmak Güzeldir
Yazar
Yazar
Alexa Nedir? Kullanımı Nasıldır? Üç Boyutlu Yazıcı Hakkında Bilginiz Var mı?
2 Yorum
  1. Yazar
    Harun

    Ama bu bitly sürekli benim adıma youtubeden video paylaşıyor ve tıkladıklarında başkalarının hesabını ele geçirmiş oluyor kurtulmak istiyorum

  2. Yazar

    Teşekkürler. http://tl.tc yeni bir link kısaltma sitesi. konuya yer verirseniz sevinirim. İyi Çalışmalar.

Bir yorum yazın
Siz de düşüncenizi belirtebilirsiniz.

Web Tasarım Blog Teması ES | Tüm hakları © Emre Supçin'e aittir.