Responsive Reklam Alanı

Android-Ofis-Programları_emresupcin

Eveet Arkadaşlar gelelim Android makalemize, Bu aralar Android kullananların sayısı epeyi bir şekilde artış göstermeye başladı.

Çoğu kullanıcı android kullanışlı diye kullanır ama cihazı yakından tanımayı ve kurcalamayı seven arkadaşlarımız ise android kullanmayı tercih ediyor.

 

 

Yakından kullanan içini dışını araştırıp google play’de vaktinin çoğunu geçiren arkadaşlarımız da bilir ki Android cihazımız için gerekli olan birtakım programlar vardır bunlardan bazıları da ofis programlarıdır.

 

 

Pekii Android Cihazımız İçin En İyi 10 Ofis Programı Hangileridir?

1. Documents To Go
MS Word, Excel ve Powerpoint dosyalarını açar ve doc, docx, xls, xlsx, ppt ve pptx formatları destekler. Dosya oluşturma ve düzenleme için tam sürümü gerekmektedir. Fakat görüntüleme işlerinizi yapabilirsiniz.

 

2. Google Drive
Google dosyalarınızı yönetmek içinkullanabileceğiniz bir uygulama. Dosyalarınızı oluşturabilir, düzenleyebilir vepaylaşabilirsiniz. 5 gb ‘lık ücretsiz depolamaalanı da cabası!

 

3. Kingsoft Office (İngilizce)
Microsoft Office dosyalarınızıgörüntüleyebilir,oluşturabilir ve txt, doc, docx, xls, xlsx, ppt, pptx dosya formatlarını destekler.

 

4. Adobe Reader
En iyi pdf okuyucusu olarak tanımlayabiliriz. PDF dosyalarınızıgörüntüleyebilirsiniz. Çoklu dokunmayla zoom yapma özelliğinidestekler.

 

5. Android İçin Takvim Programı Jorte
Google takvim ile entegre çalışan, tatilgünlerini de görebileceğiniz ve haftalık, aylıkplanlar yapabileceğiniz bir androiduygulaması. Alternatif olarak Calender Padprogramını da kullanabilirsiniz. Bu programla da günlük, haftalık ve aylık planlamalar yapabilirsiniz.

 

6. Android İçin Alarm Programları Alarmdroid ve Stopwatch&Timer Alarmdroid
Uygulama ile alarm kurabilir ve alarm çaldığında hava durumu okutabilir, müzik ya da radyo çalabilirsiniz. Stopwatch&Timer ise küçük boyutuna rağmen şık tasarlanmış bir alarm uygulaması.

 

7. ColorNote Notepad Notes
ColorNote Notepad Notes ise iyi tasarlanmış bir hatırlatıcı. Şifreleme, arama ve yedekleme fonksiyonları ile, renkli metin ve kontrol listesişeklinde uygulama alan kullanışlı biruygulama.

 

8. Merriam-Webster Dictionary Android için güzel bir sözlük.

Konuşma ile de çalışmaktadır. Ofline olarak örnek cümlelere, eş ve zıt anlamlı kelimelere ulaşabilirsiniz. Tek dezavantajı reklam içeriyor olması.

 

9. Android İçin Wikipedia Uygulaması
Wikipedia ansiklopedi sitesi için geliştirilmiş bir uygulama. Wikipedia sayfalarını düzgün formatlanmış bir şekilde okuyabilirsiniz.

 

10. Android İçin Hesap Makinesi Uygulaması RealCalc
Tam özellikli ve birim dönüşümleri yapabileceğiniz bir bilimsel hesap makinesi uygulamasıdır. Faydalı özellikleri sonuç geçmişinin olması ve basamakları gruplaması.

 

Arkadaşlar maddelerde bahsetmiş olduğum Android için en iyi ofis programlarını Google Play kaynaklı indirme linkini de ekledim. İstediğiniz programız linkine tıklayıp temin edebilirsiniz.

Paylaşmak Güzeldir
Yazar
Yazar
MMORPG Oyun Türü Ne Anlama Gelmektedir? U3 Teknolojiye Sahip Flash Bellekler!
2 Yorum
  1. Yazar
    ömer can alat

    arkadaşım verdiğin bilgiler için tşkkürler. sana bir soru soracağım siteni böyle nasıl zenginleştiriyorsun.? (anasayfa ne aramıştınız hakkımda gibi şeyleri nasıl ekliyorsun senden cevap bekliyorum… şimdiden teşekkür ederim… 🙂

  2. Yazar

    Ömer Bey, Ben teşekkür ederim. PHP ve ASP bilginiz varsa sizde bir web sitesi yapabilirsiniz. Tabii temel olarak HTML bilmeniz gerekir.

Bir yorum yazın
Siz de düşüncenizi belirtebilirsiniz.

Web Tasarım Blog Teması ES | Tüm hakları © Emre Supçin'e aittir.