Responsive Reklam Alanı

Google-AdSense_emresupcinMerhaba sevgili okurlarım,

Bu makalemde Google AdSense kullanıcılarına bir nevi bilgi aktarmak istiyorum. İster AdSense ile yeni başlamış olun, isterse yıllardır içinde olun, reklâmlarınızın başarısı için AdSense hakkında bilmeniz gereken çok önemli beş temel nokta vardır:

 

 

1. AdSense Size Bir Dünya Para Kazandırabilir !

Bir çok kişi, AdSense’in avantajının sadece aylık bir miktar ekstra gelir sağlamak olduğunu düşünerek hata yapmakta. Bu yanlış! Eğer doğru değerlendirirseniz, AdSense yaşam stilinize uygun olarak çok fazla gelir sağlamanıza olanak sağlar.

 
2. Ivır Zıvır Siteler Gelirinizi Azaltır !

Fakat AdSense ile açılan bir sitenin çok gelir getirmesi, açılacak diğer sitelerin de aynı miktarda gelir getireceği anlamını taşımaz. Sitenizin, kullanıcıların dikkatini çekebilecek bir içeriği ve özelliği olmalıdır. Siteniz için yaratabileceğiniz birçok olası stratejiniz varsa, gerçekten gelir sağlayabilecek bir site yaratmak için, bu stratejilere ihtiyacınız olacak.

 

3. Sizin Seçtiğiniz Reklâm Yöntemi ?

AdSense’e katıldığınızda yapmanız gereken ilk şeylerden biri, göstermek istediğiniz reklâmların türünü seçmektir. Başarınız, kullanıcıların bannerlara tıklaması için bir nedenleri olduğuna onları ikna etmenizdeki kesin prensiplerinize bağlıdır. Bu prensipleri bilmeniz gerekmektedir.

 

4. Aldığınız Reklâmlar Size Etki Edebilir !

İşte AdSense’in bilinen küçük bir sırrı: Sitenize hizmet eden reklâmlar üzerinde kontrolünüz olmalı. Kontrolünüz sınırsız değildir. Fakat üzerinde çalışmaya değer. Bu aynı zamanda biraz da karışıktır ama aynı web sayfası üzerinde anahtar kelimelerle yapılacak birçok şey vardır. Bu kesinlikle bilmeniz gereken bir şey!

 

5. Durumunuz En İyi Arkadaşınızdır !

AdSense hesabınızla aldığınız hal karışık ve iyi görünebilir ve biraz da kasvetli. Fakat bu, geliriniz üzerinde muazzam etkiler yaratan kullanışlı bilgilerle paketlenmiştir. AdSense ile gerçek paraya ulaşmak için, durumunuzun ne anlatıp anlatmadığını ve daha fazlasını nerede bulacağınızı bilmenizdir.

 

AdSense ile ciddi paralara ulaşmanız için bilmeniz gereken daha çok şey var! Eğer bu bilgileri kaçırıyorsanız, parayı da uzağa atıyorsunuz demektir. Ancak şunu da unutmayın ki; Google AdSense adım adım sitenizi takip etmektedir, eğer AdSense reklamlarınızı ilgi çekici yerlere değilde farklı metodlar kullanarak yani Google’ın Reklam Politikasına aykırı davranırsanız. Google tarafından kalıcı banlanabilirsiniz. Bu nedenden ötürü de bir daha AdSense reklamları ekleyemezsiniz.

Paylaşmak Güzeldir
Yazar
Yazar
ASP Array Fonksiyonu Nedir? Kullanımı Nasıldır? Skype Geçmişi Temizlemeyi Sakın Unutmayın!
Bir yorum yazın
Siz de düşüncenizi belirtebilirsiniz.

Web Tasarım Blog Teması ES | Tüm hakları © Emre Supçin'e aittir.