Responsive Reklam Alanı

CorelDRAW-Logo_emresupcinMerhaba sevgili okurlarım.

AutoCAD makalesinden sonra bir başka çizim programı olan Corel Draw’a değinmek istiyorum. Anlataağım bu derste sizleri fazla sıkmamak için ufak ve basit bir konu anlatmaya karar verdim. Basitçe bir logo tasarımı yapmaya ne dersiniz? Görsel bir anlatım kazandırmak için sizlere aşağıdaki ekran alıntılarını da sunarak makalemi ve dersimizin anlatımını biraz zenginleştirmek istedim. Umarım faydalı olur…

 

Öncelikle yeni belgemizi açıyoruz. Hemen bir vektör çizmeye uğraşmadan kolay olması için Text Tool (F8) aracı ile bir harf yazıyoruz. Bu harf tamamen size kalmış. Neyi anımsatmasını istiyorsanız ona uygun ve hayal gücünüze bağlı olarak seçebilirsiniz. Ben “V” harfini seçtim. Sizde herhangi bir harfi seçebilirsiniz. Harfimizi yazdıktan sonra Pick Tool aracı ile harfi seçip Ctrl+Q yapıyoruz.

 

CorelDraw-Logo-Tasarımı1_emresupcin

Bu işlemin nedeni font değerinde ya da formatında olan harfi imaj ya da grafik formatına sokmaktır. Bu işlemden sonra Shape Tool (F10) aracı ile grafiğimiz üzerinde istediğiniz gibi oynama hakkına sahipsiniz.

CorelDraw-Logo-Tasarımı2_emresupcin

Ben harfim ile oynadıktan sonra Elipse Tool (F7) aracı ile ortasına bir şekil daha ekledim. Ardından Effects>Add Perspective menüsünden grafiğimize bir de efekt verdik mi tamamdır.

CorelDraw-Logo-Tasarımı3_emresupcin

Başta dediğim gibi bu kısımlar tamamen sizin hayal gücünüze kalmış. Siz daha karmaşık ve güzel şekiller çıkarabilirsiniz. Ben biraz basitçe ve kolay anlaşılır olması için sizleri fazla bıktırmadan bu kadarla bırakıyorum. Bu arada şunu da söylemeliyim ki yaptığımız logonun aslının harften değil kendi çizdiğimiz vektörden yapılması gerektiğini de unutmayalım…

Paylaşmak Güzeldir
Yazar
Yazar
AutoCAD'de Birim Ayarları Nasıl Olmalıdır? Dreamweaver'da Frame Nasıl Oluşturulur?
Benzer Yazılar
Bir yorum yazın
Siz de düşüncenizi belirtebilirsiniz.

Web Tasarım Blog Teması ES | Tüm hakları © Emre Supçin'e aittir.