Responsive Reklam Alanı

Spry-Menü-Bar-Yapımı_emresupcinMerhaba sevgili okurlar,

Herkese güzel bir hafta diliyorum. Bugün siz sevgili okurlara Dreamweaver konusu olan Spry Menüsünün ne olduğunu ve kullanımını anlatacağım. Arkadaşlar Spry Menü den kastım web sitemize bir menü çubuğu eklemeye denilmekte.

 

Uzun bir tanımı olmaksızın Menü Bar olarak adlandırılmaktadır.

 

 

Arkadaşlar dreamweaver’da öncelikle image olarak kullanılacak 2 adet resim veya butonlar hazırlanmalıdır.

Dreamweaver de açılan bir html sayfası kaydedilir ve üst menülerden spry menüsünden spry menü çubuğu seçilir, menünün yatay veya dikey olarak kararlaştırılmasından sonra menünün seçenekleri ve alt seçenekleri düzenlenir.

 

 

1- Alt Elemansız Menü Başlığı İçin İmage: ulMenuBarHorizontal’a stil özelliğinden background image kısmından

 

2- Alt Elemanlı Menü Başlığı İçin İmage: ulMenuBarHorizontal

 

a. MenuBarItemSubMenu stil özelliğinden background image kısmından resim seçilip repeat özelliği uygulanır. ve X ve Y pozisyonları sıfırlanmalıdır.

 

3. Alt Elemanlı Menünün Alt Elemanları İçin İmage: ulMenuBarHorizontal

 

a. MenuBarSubItemMenuHover stil özelliğinden background image kısmından resim seçilip repeat özelliği uygulanır ve X ve Y pozisyonları sıfırlanmalıdır.

 

4. Alt Elemanlı Menünün 1. Alt Elemanı İçin İmage: ulMenuBarHorizontal

 

a. MenuBarSubItemMenu stil özelliğinden background image kısmından resim seçilip repeat özelliği uygulanır ve X ve Y pozisyonları sıfırlanmalıdır.

 

5. Fare üzerine gelince image değişmesi için hover özelliği olan stil özelliklerine background image’sine image eklemek gerekiyor. Ekleme sırasında repeat özelliği açılıp X ve Y pozisyonları sıfırlanmalıdır.

Paylaşmak Güzeldir
Yazar
Yazar
CSS'de Scrollbar Boyutlandırma ve Renklendirme Yapımı? AutoCAD'de Birim Ayarları Nasıl Olmalıdır?
1 Yorum
  1. Yazar
    Kubilay

    merhaba ben birşey sormak istiyorum ben menü bar yapıyorum dreamweavberde bven bvu menünün en bvaşı olan anasayfanında dışı olan yani menübvarın dışına logo koymak istiyorum ama logoyu koyunca ya içine giriyor menü bvarın yada sonuna ekleniyor içinden bven bvunun dışına en sola nasıl koyabvilirim logoyu en sağada saat koyup bırakmak istiyorum nasıl olur bvana bvir yardımcı olursanız sevbinirim

Bir yorum yazın
Siz de düşüncenizi belirtebilirsiniz.

Web Tasarım Blog Teması ES | Tüm hakları © Emre Supçin'e aittir.