Responsive Reklam Alanı

Shazam-Nedir_emresupcinMerhaba sevgili okurlarım,

Arkadaşlar çalan müzik’in ismini bulmaya yarayan bir program olan Shazam’dan bahsetmek istiyorum. Shazam yenileniyor ama öncelikle bilmeyen arkadaşlarımız için Shazam’ın ne olduğunu detaylı bir şekilde söylemekte yarar olduğunu düşünüyorum.

 

 

 

Shazam, dinlerken ismini hatırlayamadığımız çalan şarkıyı bulma yani müzikten şarkı bulma programı. Shazam Android, İPhoneBlackBerry gibi bir çok işletim sisteminde sorunsuz çalışmaktadır. Shazam uygulaması dünya çapında 50 milyondan fazla indirilmiştir. Bir hayli popüler olan şarkı adı bulma uygulaması shazam kullanmak için sizlerde geç kalmış sayılmazsınız.

 

Hazır değinmişken Shazam Programının Nasıl Kullanıldığını da açıklayalım:

Shazam uygulamasını telefon sürümünüze göre indirdikten sonra kurulum işlemleri tamamlıyoruz. Kurulum sırasında bizlere yaptığınız aktiviteleri facebook’ta paylaşmak isteyip istemediğimizi ve mail adresimizi soruyor. Bu kısımları geçtikten sonra program açık şekilde bir şarkı açın ve ekrana dokunun. 5-10 sn içerisinde shazam çoktan şarkı adını bulmuş merakınızı gidermiştir.Basit bir uygulama ile tek tek internet sitelerinde dolaşmanız yerine shazam uygulaması ile kolayca çalan şarkıyı bulma,müzikten şarkıyı bulma, şarkı adı bulma , dinlediğin şarkıyı bulma işlemlerini kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

 

————————————————

Shazam Yenileniyor!

Başta söylediğim gibi müzik dünyası içerisinde SoundHound ile rekabette olan Shazam uygulaması, bilindiği gibi herhangi bir yerde çalan şarkıyı tanıyarak bulmaya yarayan yararlı bir uygulamadır.

300 milyon kullanıcıya ulaşan bu uygulama, kullanıcılarına daha yararlı olabilmek ve ulaştığı bu rakamı kutlamak adına uygulama üzerinde yenilikler yaparak tekrar beğeniye sunulacak.

 

Shazam-Yenileniyor_emresupcin

iOS ve Android işletim sistemine sahip cihazlar içerisinde daha çok tabletleri kapsayan bu yenilikler, tabletlerde üzerinde Shazam’ı farklı bir boyuta taşıyarak, kullanıcıya daha keyifli bir deneyim yaşatmayı hedefliyor.

İşleyişi, arayüzü ve kontrolleri tamamen değiştirilecek olan Shazam, albüm kapaklarını, şarkı açıklamalarınıve Shazam Tag gösterimini sil baştan değişecek.

 

 

Shazam-Arayüzü-Yenileniyor_emresupcin

Yenilikleriyle artık konum tabanlı bir uygulama olacak olan Shazam, kimin nerede ne dinlediğini haritaüzerinden gösterebilecekken internet hızının yavaş olduğu yerlerde, etiketleri otomatik olarak göndererek daha hızlı iletişim kurabilecek. Paylaşım konusunda da yenilikler getirecek olan Shazam, geliştirmeler ve iyileştirmeler ile birlikte çok yakında App Store ve Google Play Store’da yerini alacak.

 

Shazam’ın yenilenmesi konusundaki bazı bilgilerin netleştirilmesi için kaynak olarak shiftdelete.net sitesinden faydalanılmıştır.

Paylaşmak Güzeldir
Yazar
Yazar
Sitemap (Site Haritası) Nedir? Faydaları Nelerdir? Bilgisayarlarda ve Ağ Ortamında Bulunması Gerekenler?
8 Yorum
 1. Yazar
  Misafir

  Şarkıyı bulduktan sonra nasıl indirecem denedim herşeyi olmadı.

 2. Yazar
  Hamza

  Eee şarkıyı bulduk sonra nasıl inecek…

 3. Yazar
  Umut

  Arkadaşlar bu müzik bulma programı, indirme değil.

 4. Yazar
  Andrea

  Teşekkürler…

 5. Yazar
  Esra

  Teşekkürler…

 6. Yazar
  Kaan

  Harika bir program, bilgiler içinde ayrıca teşekkürler.

 7. Yazar
  Dost

  Melodiyi mırıldansam bulur mu?

 8. Yazar
  Vildan

  Beynimin içinde sürekli dönen ama adını çıkaramadığım şarkının da adını bulduğu gün beni dürtün yükleyeyim:)

Bir yorum yazın
Siz de düşüncenizi belirtebilirsiniz.

Web Tasarım Blog Teması ES | Tüm hakları © Emre Supçin'e aittir.