Responsive Reklam Alanı

MS-Şifreleme_emresupcinMerhaba arkadaşlar

Az önce yazmış olduğum Microsoft Office Outllok makalesinin ardından bu seferde güvenlik Microsoft Office belgelerinizin güvenliği hakkında bir makale yazmaya karar verdim. Başkalarının okumasını ve görmesini istemediğiniz belgeleriniz elbette vardır ve bu belgeler bir o kadar da önemli belgelerinizdir. Microsoft  Office’te önemli olan veya kimsenin okumasını istemediğiniz belgelerinize şifreler atayabilirsiniz.

 

 

Bunu yapmak ise çok kolaydır.

Bir Word belgesi açın. Araçlar > Seçenekler menüsüne gidin. Güvenlik sekmesini tıklayın. Karşınıza aşağıdaki pencere gelecektir.

 

MS-Office-Belge-Şifreleme_emresupcin

 

 

Açmak İçin Parola Oluşturma:

İşaretle belirttiğim “Açma parolası” kutusuna bir parola girin, sonra Tamam’ı tıklatın. Sonra karşınıza gelen “Açma parolasını yeniden gir” kutusuna parolayı tekrar yazın, sonra Tamam’ı tıklatın.

 

————————————————————————
Değiştirmek İçin Parola Oluşturma:

“Değiştirme parolası” kutusuna bir parola yazın, sonra Tamam’ı tıklatın. “Değiştirme parolasını yeniden gir” kutusuna parolayı yeniden yazın, sonra Tamam’ı tıklatın.

Bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra belgeniz açma ve değiştirmeye korumalı hale gelir. Açılmak istendiğinde her seferinde parola soracaktır. İptal etmek için parola kısmını boş bırakarak aynı işlemleri tekrar etmeniz yeterlidir.

Paylaşmak Güzeldir
Yazar
Yazar
Outlook'ta Bazı Temel Ayarlar Nelerdir? Garanti Link Lezzete Doyuruyor!
Bir yorum yazın
Siz de düşüncenizi belirtebilirsiniz.

Web Tasarım Blog Teması ES | Tüm hakları © Emre Supçin'e aittir.