Responsive Reklam Alanı

İnternet-Bankacılığı-Nedir_emresupcinMerhaba sevgili okurlarım,

İnternet konusunda hepimizin illaki eksiklikleri vardır ve bu eksiklikler arasında belki internet aracı ile yaptığımız işlerin bazılarının ne olduğunu bilememektir. Örneğin siz internet bankacılığı kullanıyor musunuz? Ben kullanmıyorum ama kullanan arkadaşlarımdan biraz bilgi aldım tabii bu bilgileri teyit etmek için internette çeşitli kaynaklara başvurarak biraz daha bilgilenmeye çalıştım.

 

Sizlere aktaracağım bu bilgiler arasında eğer eksik gördüğünüz veya eklemek istediğiniz bir şey olursa hiç çekinmeden yorum olarak belirtebilirsiniz.

 

Günümüzde her geçen gün yaygınlaşan internet kullanımı bankaları da harekete geçirmiş durumda. Bankalar internet bankacılığı sistemini hayata geçirerek şubelerin iş yükünü azaltmayı hedeflerken kişilerde internet erişiminin olduğu her yerde bankacılık işlemlerini gerçekleştirmenin rahatlığını yaşıyorlar.

 

Peki İnternet Bankacılığı Nedir?

İnternet bankacılığı size özel müşteri numaranız ve şifreniz ile giriş yaptığınız özel bir sistemdir. Bu sistem sayesinde izin verilen limitler dahilinde belirli işlemlerinizi şubeye gitmeden yapmanıza olanak sağlanmaktadır. İnternet bankacılığı kurulan özel güvenlik sistemleri sayesinde son derece güvenilirdir ve bankaya gitme zorunluluğu olmadan işlem yapmanıza olanak sağlaması açısından son derece kullanışlıdır.

 

Üstelik bankalar müşterilerini şubelerden uzak tutarak internet bankacılığı sistemini kullanmalarını teşvik etmek için internet üzerinden bir çok işlemi ücretsiz olarak sunmaktadır. Şubeden yapıldığında yüksek havale ücreti alınan ödemeler pek çok bankanın internet şubesi üzerinden ücretsiz olarak sunulmaktadır.İnternet şubesi şifre alma işlemi için bazı bankalar şubeden başvuruyu zorunlu kılarken bazı bankalar ise bireysel bilgileriniz ile internet üzerinden ya da telefon şubeleri üzerinden internet şubesi kullanım şifresi vermektedir.

 

 

Arkadaşlar İnternet Bankacılığı Ne İşe Yarar diye soru soracaksanız eğer size şunları söyleyebilirim; Bilgi çağında, bilgi toplumu olarak adlandırılan bir ortamda, bilgiye erişilmesi bilgi teknolojileri ile mümkün olmaktadır. Günümüz dijital ekonomilerinde, ticari faaliyetler bilgisayar ağları üzerinden yürütülmeye başlanmıştır. Yani internet ve dijital teknolojilere bağlı iletişim sistemleri kullanılmaktadır yani internet sayesin herşey elimizin altındaymış gibi hareket edebiliyoruz. Makalemi son cümle ile bitirmek istiyorum. Siz siz olun internetten herhangi bir işe kalkışmadan güvenlik tedbirlerinizi alın gerek sitenin güvenliğini araştırın gerekse anlamadığınız yerleri bir başkasına sorarak yardım alın.

Paylaşmak Güzeldir
Yazar
Yazar
SSL ve E-Mail (E-Posta) Güvenliği? PHP Çalışması?
2 Yorum
  1. Yazar
    Naif

    Tüm internet bankacılığı hizmetlerinden yararlanmak istiyorum…

  2. Yazar

    internet subesine girebilmek icin hesabin olmasi yeterli mi? ya da banka kartina ihtiyac var midir? cevaplarsaniz sevinirim:)

Bir yorum yazın
Siz de düşüncenizi belirtebilirsiniz.

Web Tasarım Blog Teması ES | Tüm hakları © Emre Supçin'e aittir.