Responsive Reklam Alanı

Masaüstü-Kısayolları_emresupcinMerhaba arkadaşlar,

Bu makalemde sizlere masaüstünde internet kısayolu nasıl oluşturulur onu anlatmak istiyorum. Aranızda bilen bayağı vardır ama yinede bu makaleyi yazmakta fayda olduğunu düşündüm. Masaüstünde hergün giriş yaptığımız internet sayfalarının kısayollarını masaüstüne nasıl ekleneceğini söyleyeceğim. Kısayol’ değinmişken şunları da söylemeden geçemeyeceğim; Kısayol, bir dosyanın veya programın bağlantısıdır ve bir simge ile gösterilir. Bir kısayolu çift tıklattığınızda, ilgili dosya veya program açılır.

 

 
Sık kullanılan dosyaları tek ve kolayca erişilebilen bir konumda (örneğin, bir klasör veya masaüstü) tutmak için mükemmel bir yoldur.

 

 

Bilindiği gibi hemen hemen bilgisayar kullanıcısı internete girerken youtube,facebook,google,twitter gibi sık kullanılan internet sayfalarına giriş yapar ve bunu yaparken de bilinen klasik yol olan tarayıcıyı açıp adres yazmaktadır biz bu tür sık kullandığımız sayfaların kısayolunu oluşturup zaman kaybını önleyebiliriz.

 

 

Yapmamız gereken masaüstü sağ click yeni > kısayol yolunu takip etmek. Gelen pencereden aşağıdaki resim gibi internet sayfasının adresini yazıyoruz ve ardından ileri diyoruz.

————————————————————–

NOT: Ben kendi sitemin kısayolunu ekleyeceğim siz arkadaşlarımızda adımları takip ederek istediğiniz kısayolu masaüstünüze ekleyebilirsiniz.

————————————————————–

Masaüstü-Kısayol-Oluştur_emresupcin

——————————————————————-

Bu pencerede ise masaüstüne eklenirken hangi isim ile eklenecek, sayfanın ismini yazıp son diyoruz.

Kısayol-Oluştur_emresupcin

——————————————————————-

Masaüstüne kısayol geldikten sonra ikon eklemek isterseniz, kısayolu sağ tıklayıp “simge değiştir” bölümünden simge ekliyoruz ve işlemi tamamlıyoruz.

Kısayol-Simge-Değiştirme_emresupcin

——————————————————————-

Eklediğiniz kısayol ile belirlediğiniz sayfaya giriş yaparken varsayılan tarayıcınız ile hızlı bir erişim sağlarsınız.

Paylaşmak Güzeldir
Yazar
Yazar
ASP'de Degişkenler ve DİM Komutu? C++ Kullanarak Nasıl Dosya Oluşturabiliriz?
Bir yorum yazın
Siz de düşüncenizi belirtebilirsiniz.

Web Tasarım Blog Teması ES | Tüm hakları © Emre Supçin'e aittir.