Responsive Reklam Alanı

MSN-Tarih-Oluyor_emresupcinMerhaba arkadaşlar,

 

Uzun zaman önce çıkan bir haber ve sonra gelişen olaylar neticesnde dev microsoft firması MSN hizmetini kapatacak. Biz kullanıcılara ise biraz farklı olarak Skype’ı sundu. Bende son bir defa sizleri MSN konusunda bilgilendirmek amaçlı son MSN haber makalesini yazacağım.

 

MSN’in tarih olmasına son 9 gün kaldı! 13 yıllık mazisi olan ve o maziyi geride bırakan MSN artık çöpe gidiyor ve yerini Skype’e devrediyor…

 

 

Microsoft’un 13 yıllık geçmişi olan anlık mesajlaşma uygulaması Windows Live Messenger’ın kapanış tarihi belli oldu.

Microsoft Live Messenger üzerinden yapılan duyuruya göre, 8 Nisan 2013’ten itibaren Windows Live Messenger kapatılacak ve 300 milyon kullanıcı yine kendi hotmail hesaplarından Skype 6.0 ile oturum açabilecek.

 

 

Yeni hesap açacak kullanıcılar sadece “@outlook.com” üzerinden hesap alabilecek. Dosya alışverişi, anlık mesajlaşma, görüntülü konuşma gibi iletişim hizmetlerini içinde barındıran Skype üzerinden, istenildiğinde belli bir ücret karşılığında telefon görüşmeleri yapılabiliyor.

 

 

Kullanıcılar ayrıca Skype’i üzerinden Facebook hesaplarına da bağlanabiliyor.

Skype, Türkiye’de çok fazla kullanılmayan, fakat dünya çapında milyonlarca kişinin kullandığı, rakiplerine fark atacak hızlılık ve özellikleri bulunan bir anlık mesajlaşma programı olarak biliniyor. Microsoft’un Skype’i Mayıs 2011’de 8.5 milyar dolara satın aldığı belirtilmişti.

Paylaşmak Güzeldir
Yazar
Yazar
Dreamweaver'da Resmin Yanına Nasıl Yazılır? Dreamweaver’da Fotoğraf Albümü Nasıl Oluşturulur?
Bir yorum yazın
Siz de düşüncenizi belirtebilirsiniz.

Web Tasarım Blog Teması ES | Tüm hakları © Emre Supçin'e aittir.