Responsive Reklam Alanı

İnternetten-İsminizi-Silin_emresupcinSevgili okurlar merhaba,

Bu akşam sizlere biraz fraklı bir makale yazacağım. İnternetten adınızın nasıl silineceğini sizlere 10 madde de açıklayacağım. Bazılarımız internet aleminde ün yapmak ister adını duyurmak ister de hatta adının her yerde gözükmesini ister. Bazılarımızın ise belli bir istifi vardır ve özellerini yani isimlerini, yorumlarını internet ağı çerçevesinde bulundurmak istemez.

 

Bende hem onlara yardımcı olmak için hem de bilinmesi gereken bir konu olduğu için bu makaleyi sizlere anlatacağım.

 

Madde 1: Arama motorlarına tırnak içinde isim soyadınızı yazın. Forumlardaki yorumlarınızı silin. Gazeteler ise bir haberde adınız geçiyorsa isminizi silmeyi reddedebilir.

 

Madde 2: Google Görseller’de de isminizi aratın. Resimlerinizin çıktığı sitelere bunları kaldırmasını rica edin. Flickr gibi sitelere gönderdiğiniz fotoğrafları da kaldırın.

 

Madde 3: İsminizi sürekli aratın. İsminizin çıktığı sitelerin sahipleriyle temasa geçip kaldırtmayı deneyin.

 

Madde 4: Facebook, Blogger ve WordPress’e yolladıklarınızın hâlâ Internet Archive sitesinin dizinlerinde yer alabiliyor olabileceğini unutmayın. Bu site, içerik kaldırma taleplerini tek tek ele alıyor.

 

Madde 5: Tam isminizi internetten tamamen kaldırsanız bile, kararlı bir araştırmacının arda kalan gönderilerinizi ve arkadaşlarınızın sizden bahsettiği iletileri inceleyerek size ulaşabileceğini aklınızdan çıkarmayın.

 

Madde 6: Sizi izleyen Google’ın arama motoru yerine, sizi izlemeyenleri deneyin.

 

Madde 7: Mümkün mertebede ziyaret ettiğiniz sitelerde yorum yaparken Misafir olarak yorum yapın ve isminizi vermeyin.

 

Madde 8: Sosyal Paylaşım sitelerinde özel aktivitelerinizin fotoğraflarını paylaşmayınız. Çünkü bu görseller bazılarının oyuncağı haline gelip ‘aşağılayıcı ve kırıcı’ şekillerde düzenlemeler yaparak sosyal medya da paylaşılıyor.

 

Madde 9: İnternet Özgürlüktür! felsefesi her ne kadar doğru olursa olsun bu size her istediğiniz şeyin yapılabileceği anlamına gelmez nedeni ise; her ne kadar bu alemde çok geziniyorsanız, alışveriş yapıyorsanız şunu da bilesiniz ki izleniyorsunuz.

 

Madde 10: Web sitelerine veya Forum sitelerine mümkün olduğunca nickname ile kayıt olun böylece isminizin her yerde geçmemesini sağlayabilirsiniz…

Paylaşmak Güzeldir
Yazar
Yazar
Arama Moturu Devi Google; WhatsApp’ı Satın Alıyor! Tabletteki Hürriyet değil, tablete özel Hürriyet
Bir yorum yazın
Siz de düşüncenizi belirtebilirsiniz.

Web Tasarım Blog Teması ES | Tüm hakları © Emre Supçin'e aittir.