Responsive Reklam Alanı

Messenge-Skype'e-Geçti_emresupcinMerhaba arkadaşlar,

Yaklaşık 1 ay önce Windows Live Messenger hizmeti durduruldu ve Skype geçildi. Yalnız bazı kullanıcılar bu konuda biraz eksiklik yaşamakta. Bu konu üzerinde bende bayağı durdum ama tekrar maddeler halinde sizlere anlatmak istiyorum. Kolay anlatım olması açısından kendi bilgilerimin yanı sıra Hürriyet Teknoloji sitesinden de bazı kaynaklara başvurdum.

 

 

Ayda 300 milyondan fazla kişiyi birbirine bağlayan Skype’ı kullanarak tıpkı Messenger’da olduğu gibi anlık mesajlar gönderilebiliyor. Bunun yanı sıra Skype ile birlikte diğer Skype kullanıcılarıyla ücretsiz sesli ve görüntülü arama yapılabiliyor.

 

Messenger’dan Skype’a geçiş yapmak için ise şu adımları izlemek gerekiyor:

 

•  Skype’i kullanmak için, öncelikle skype.com adresinden Skype’i bilgisayarınıza indirin.

 

• Microsoft Live Messenger hesabınıza girmek için pencerenin sağ kısmında yer alan Microsoft Hesabı seçeneğine tıklayın. Böylece Messenger kimliğinizle Skype’a giriş yapabilirsiniz. Skype’ı kullanarak, tıpkı Messenger’da olduğu gibi anlık mesajlar gönderebilirsiniz.

 

• Messenger’daki tüm kişileriniz Skype’a otomatik olarak tek bir yerde olacak. Eğer yalnızca Messenger kişilerinizi görmek istiyorsanız kişi listesinde önce Tümü’nü ardından Messenger’ı seçebilirsiniz.

 

• Favori belirlemek için, kişi adını sağ tıklayın ve Favorilere Ekle’yi seçin veya kişiyi sol tıklayarak tutun ve listenin en üstüne sürükleyip bırakın. Favori yaptığınız bir kişiyi favorilerden kaldırmak isterseniz de tekrar aşağıya sürükleyebilirsiniz.

 

• Mesaj yazmak için mesaj yazacağınız kişiyi tıklayın, hemen sağ tarafta bir anlık mesajlaşma penceresi görünür. Mesaj göndermek için Enter tuşuna veya Mesaj gönder düğmesine basmanız yeterli.

 

•  Anlık mesajlaşma penceresinde bulunan gülen yüz simgesine tıklayarak bir ifade ekleyebilir veya bunun için her zamanki kısayolları kullanabilirsiniz.

 

• Grup görüşmesi yapmak istiyorsanız kişi listesinin üstündeki Bir grup oluştur’u tıklayın ve kişileri bu gruba sürükleyin. Ya da artı işaretini kullanıp Kişi ekle’yi seçerek o andaki sohbetinize birisini ekleyin.

 

• Yeni kişiler eklemek de çok kolay. Üst kısımdaki Bir kişi ekle düğmesini tıklayın veya Ada, Skype Adı’na ya da Microsoft hesabına göre arama yapmak için yine üst kısımdaki arama çubuğunu kullanın.

 

• Fotoğraf gibi bir dosya paylaşımında bulunmak için dosyanızı masaüstünden veya dosyanın bulunduğu klasörden sürükleyip anlık mesajlaşma penceresine bırakabilirsiniz. Ya da pencerenin üst tarafındaki artı işaretini kullanarak Dosya Gönder’i seçebilirsiniz. Kişilerinizi de aynı şekilde paylaşabilirsiniz.

 

• Tüm yazışmalarınız Yakın Zamanda sekmesinin altında tutulur. Dolayısıyla, geri dönüp dün, geçen hafta, hatta birkaç ay önce gönderdiğiniz bir fotoğrafı veya dosyayı bulabilirsiniz.

Paylaşmak Güzeldir
Yazar
Yazar
Samsung Smart Fotoğraf Makinesi ve Tablet Bir Arada! MATLAB Programı Ne İşe Yarar?
Bir yorum yazın
Siz de düşüncenizi belirtebilirsiniz.

Web Tasarım Blog Teması ES | Tüm hakları © Emre Supçin'e aittir.