Responsive Reklam Alanı

MSN-Kullanmak-İstiyormusunuz_emresupcinSevgili okurlarım,

Öncelikle hepinize iyi akşamlar dilerim. Bu akşam ki makalemde sizlere güzel bir haberim var. Malumunuz üzere 8 Nisan tarihinden itibaren tüm Messenger kullanıcıları (Çin’de olan kullanıcılar hariç) Skype’a göç etmek zorunda kaldı. Microsoft’un Windows Live Messenger’ı kapatarak tüm Messenger kullanıcılarını Skype üzerine taşımakla ilgili verdiği karardan memnun musunuz?

 

Belki aranızda memnun olmayan arkadaşlarımız da vardır. İşte onlara güzel bir haberim var. Geçiçi de olsa neyse ki Windows Live Messenger’ı tekrardan kullanmamızı sağlayan bir çözüm var. Messenger Reviver 2 adlı yazılım sayesinde Windows Live Messenger’ı tamamen işlevsel olarak yeniden kullanabileceğiz.

 

Tabii bu noktada Microsoft’un tahminen Mart 2014 tarihinde kendi hizmeti Messenger’ı tamamen durduracağını unutmamak lazım. Daha önce söylediğim gibi geçici bir çözüm olsa da isteyen kullanıcılar Microsoft, Messenger sunucularını tamamen kapatana kadar Windows Live Messenger kullanmaya devam edebilecekler. Ayrıca Messenger Reviver 2 resmi bir uygulama olmadığı için gelecekte Microsoft tarafından engellenmesi olası bir durum. Sonuç olarak her durumda Messenger’dan Skype’a geçiş kılavuzumuzu kontrol etmenizde yarar var.

 

Gelelim asıl konumuz olan Messenger Reviver kullanarak tekrardan Windows Live Messenger’ı nasıl kullanmaya devam edebiliriz sorusuna?

 

Messenger Reviver 2 ile Windows Live Messenger’ı tekrar çalışır hale getirebilmek için izleyebileceğimiz üç farklı yol bulunmakta. Eğer bilgisayarınızda Windows Live Messenger’ın eski bir sürümü mevcutsa “Patch Messenger” seçeneği ile Messenger’ı çalışır bir hale getirebiliyoruz. Bilgisayarımız üzerinde Windows Live Messenger kurulu değilse “Do a new Messenger install” seçeneği sayesinde Messenger 2009 veya Messenger 2011 sürümlerinden istediğimizi kurma şansına sahibiz.

 

 

Halihazırda Skype’a geçiş yaptıysanız bu durumda da “Do a repair Messenger install” seçeneği sayesinde Messenger’ı onararak geri yükleme yapabilirsiniz. Messenger Reviver’ı çalıştırdığınız zaman program otomatik olarak hangi yükleme seçeneğini kullanmanız gerektiğini algılayarak size yardımcı olur ama aynı zamanda alt bölümde bulunan “Advanced” sekmesinden yararlanarak yükleme seçeneğini kendiniz seçebilirsiniz.

 

 

Messenger Reviver ile Messenger’ı Güncelleme’yi Nasıl Yapacağız?

Skype’a geçiş yapmadıysanız ve hala bilgisayarınızda bir Messenger sürümü yüklüyse “Patch Messenger” seçeneği ile bilgisayarınızda kurulu olan Messenger sürümü üzerinde düzeltme yapabilirsiniz. Messenger Reviver eğer bilgisayarınızda kuruluysa zaten otomatik olarak Messenger sürümlerini algılayacaktır. Listede yer alan Messenger sürümünü seçtikten sonra “Start” butonuna tıklayarak programın sizin için gerekli güncellemeleri yapmasını bekleyiniz. Ardından Messenger’ı kullanmaya tekrar başlayabilirsiniz.

 

 

Pekii Messenger Reviver ile Yeni Messenger Kurulum İşlemini Nasıl Gerçekleştireceğiz?

Messenger’ın herhangi bir sürümü bilgisayarınızda kurulu değilse Messenger 2009 ve Messenger 2012’den istediğinizi kolayca yükleyebilirsiniz. İşlemi başlatmak için yüklemek istediğiniz sürümün üzerine tıklamanız yeterli. Zaten bilgisayarınızda bu sürümlerden birisi kurulu ise kurulu olan sürümü zaten seçme şansınız bulunmamakta. Messenger 2012 kurulumu fazladan birkaç adıma daha sahipken, Messenger 2009 kurulumu herhangi bir onay olmadan kolayca tamamlanacaktır.

 

 

Messenger 2012 yüklemesi için yeni bir pencere açılacaktır. Yeni açılan pencere üzerinde Windows Essentials 2012 yükleme işlemine tıklayınız. Ardından kurulumun tamamlanmasını bekleyiniz. Karşınıza yeni çıkan pencere üzerinde Microsoft Hizmet Anlaşmasını sağ altta bulunan buton yardımıyla kabul ediniz. Böylece Messenger 2012 kurulumunu sorunsuz bir şekilde yerine getirmiş oldunuz.

 

 

Messenger Reviver ile Messenger’ı Nasıl Onarabiliriz?

Zaten Skype’a geçiş yaptıysanız yine de Messenger’a geri dönebilirsiniz. “Do a repair Messenger install” sekmesi altında yer alan “Begin” butonuna tıklayarak Messenger Reviver’ın sizin için gerekli olan düzeltmeleri yapmasına izin verebilirsiniz. İşlem bitene kadar bekleyiniz, sonrasında kaldığınız yerden Messenger’ı kullanmaya devam edebilirsiniz.

 

Arkadaşlar ayrıntısı ile nasıl MSN kullanabileceğinizi söyledik, Güncelleme, kurulum ve onarma işlemlerinden de bahsettik şimdi size programı indirebileceğiniz adresi söyleyeyim. Tamindir.com sitesine giderek programı inceleyim indirme işlemini başlatabilirsiniz ya da buraya tıklayarak yine tamindir.com internet sitesinde ki Messsenger Reviever programını direkt indirmeye başlatabilirsiniz.

Paylaşmak Güzeldir
Yazar
Yazar
Sosyal Medya Devi Facebook Kaybediyor! Visual Basic.Net – Operatörler (Xor)…
Bir yorum yazın
Siz de düşüncenizi belirtebilirsiniz.

Web Tasarım Blog Teması ES | Tüm hakları © Emre Supçin'e aittir.