Responsive Reklam Alanı

iPhone-Sık-Sorulan-Sorular-Cevaplar_emresupcinMerhaba arkadaşlar,

Az önce sizlere yazmış olduğum makalemde BlackBerry’inin sık sorulan sorularından ve cevaplarından bahsettim. Ancaak iPhone’u atlamışız ve bu da büyük bir eksiktir bence. Fazla bir bilgim yok ama iPhone’da bayağı bir yol kademe etti, dolayısıyla da kullanıcı sayısı giderek artış gösteriyor ama kullanıcılar elbette sorunlar ile karşılaşıyor.

Araştırmalara göre BlackBerry ve iPhone kullanıcıları bayağı artış göstermekte olarak tanımlanıyor ama Samsung ve HTC’de bu kategorilere giriyordur sanırım.

 

 

Neyse diğer telefonların sorunlarını da ilerleye zaman akışlarında buluruz. Biz şimdi iPhone soru ve cevaplarını inceleyelim 🙂

 

Soru : Yurt dışından getirilen iPhone’lar için ne yapmalıyım?

Cevap : Yurt dışından gelen iPhone’ların Türkiyede çalışabilmesi için ilk önce pasaport kaydı yaptırılmalı ve sonrasında servisimize getirilerek UNLOCK işleminin yapılması gerekmektedir. Servisimize yazılım için veya UNLOCK için getirilen iPhone’lara extra paket uygulama yüklemesi hediyemizdir. Eksta paketimizde yaklaşık 80 tane iPhone uygulama bulunmaktadır. Navigasyon, oyunlar, programlar gibi.

 

 

Soru : iPhone’un batarya süresi ne kadardır?

Cevap : iPhone’ların batarya süresi kullanım alışkanlığına göre değişiklik göstermektedir. Ekran parlaklığı, Wi-Fi ve Bluetooth kablosuz iletişim özelliklerinin açık olması batarya kullanımını etkileyen önemli faktörlerdir. Wi-Fi ve Bluetooth özelliği kullanılmadığı zamanlarda kapatılması, ekran parlaklığının düşük seviyede tutulması kullanım süresini olumlu yönde etkileyecktir. iPhone ile 10 saate kadar telefon konuşması yapabilir, 7 saat video izleyebilir veya 24 saat müzik dinleyebilirsiniz.

 

 

Soru : Hoparlörlerden birisi çalışmıyor. Ne yapmalıyım?

Cevap : Cihaz üzerinde 1 adet hoparlör vardır. iPhone’nun sol altındaki yer hoparlör, sağ altındaki benzeri yer ise mikrofon içindir. Bazen bu görüntü cihazın çift hoparlöre sahip olduğu yanılgısını yaşatıyor.

 

 

Soru : iPhone’numun bluetooth özelliği çalışmıyor, müzik ve resim transferi yapamıyorum.

Cevap : iPhone’larda bluetooth veri alış verişi için yoktur. Sadece bluetooth kulaklık çalışmaktadır. Cihazınızda hiçbir sorun yoktur.

 

 

Soru : iPhone’umdaki videoları televizyona aktarabilir miyim?

Cevap : Uygun iPhone 3G aksesuarları satın alarak, iPhone 3G nizde bulunan videoları televizyonunuzun AV girişine bağlayarak daha büyük bir ekranda izleyebilirsiniz.

 

 

Soru : iPhone 3G’ye yüklediğim müzik dosyamı başka bilgisayara nasıl aktarım sağlayabilirim?

Cevap : iPhone 3G’ye müzik dosyaları yüklemek için iTunes uygulaması kullanılmaktadır. Müzik dosyaları sadece bilgisayarınızdan iPhone 3G’ye yüklenebilecek şekilde trasnfer edilebilir, iPhone 3G’den bilgisayara müzik dosyalarını geri yükleyemezsiniz.

Paylaşmak Güzeldir
Yazar
Yazar
BlackBerry Hakkında Sık Sorulan Sorular ve Cevaplar? 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı!
3 Yorum
 1. Yazar
  Songül

  Çok ciddi bir sorunum var. Eşim iPhone 4 kullanıyordu 5 alınca 4’ü bana verdi. iPhone şifresi ve mail kendi koyduğunu kullanıyordum bende. Yazılım iso güncellemesi yaptıgımda onun tüm rehberi telefonuma indi ve iki telefon rehberi karıştı. Şimdi eşim mail ve şifreyi değiştirmiş benim de telefonum kapalı kendi mail adresimi oluşturmak istedim eskiyi istedi. Ben ne yapıp telefonumu açabilirim. Lütfen acil çözüm istiyorum yoksa servise yollayıp format atmadan sıfırlanmaz mı?

 2. Yazar
  Esin

  Merhaba arkadaşlar ben apple kimliği oluşturmadığım için başka bir arkadaşımınkini kullanıyordum ios 8 yükleyince onun rehberi bana geçmiş bende bir kaç tane numara sildim onun telefonundan da silinmiş midir ?

 3. Yazar
  Fatıma

  İphone 5s kullanıyorum whatsabim güncellenirken dondu ve acamıyorum. Bilgi alabilir miyim?

Bir yorum yazın
Siz de düşüncenizi belirtebilirsiniz.

Web Tasarım Blog Teması ES | Tüm hakları © Emre Supçin'e aittir.