Responsive Reklam Alanı

En-İyi-Virüs-Programları_emresupcinMerhaba arkadaşlar,

Uzunca bir aradan sonra tekrar beraberiz, Bayağı uzun bir ara oldu ama işte elde olmayan sebeplerden ötürü blogum ile ilgilenemedim. Bu yazımda sizlere en iyi 4 antivirüs programından bahsedeceğim, Antivirüs programlarını genellikle bilgisayarımızı virüslerden korumak amacı ile kullanırız. Aslında o kadar da hafife alınacak bir konu değil, sonuçta tüm bilgilerimizin ve verilerimizin korunması için en iyi korunma yöntemine ihtiyacımız var. Bende derleyip toplayım bu 4 programdan sizlere bahsetmek istiyorum.

 

Avira AntiVir

Bu antivirüsün ücretsiz sürümü rakiplerine nazaran bilgisayarınızı daha iyi korumakta ve daha az kasmaktadır. Tek sorunu günde birkaç defa ufak bi pencerede reklam çıkması, verdiği korumaya bakarsak bu hiç te sorun olmamalı. Ayrıca yapılan testlerde en iyi ücretsiz antivirüs seçildi.

 

Avira AntiVir’den bir görüntü:

Avira-AntiVir_emresupcin

 


Avast 2013 Antivirüs

Avira AntiVir  ile karşılaştıracak olursak pek de başarılı olduğunu söyleyemeyiz. Getirdiği tek koruma virüsleri ve casus yazılımların bilgisayarınıza girmesini engellemek, fakat çoktan bir virüs edindiyseniz bir yararı olmaz. Sunduğu güvenliğe bakarsak Avast kullanıcıları ücretli versiyona yönlendirme çabası içinde.

 

Avast Antivirüs’ten bir ekran görüntüsü:

Avast-Antivirüs_emresupcin

Microsoft Security Essentials

Microsoft’un çıkarmakta geç kaldığı MSE rakiplerine nazaran ücretsiz yani ücretli bir antivirüsün ücretsizi değil. Buna bakarak korumasının iyi olduğunu söyleyebilirim. Hız olarak sisteme etki etmez hızlı çalışır ve sistemi kasmaz. Bu yazılımı Avira AntiVir alternatifi olarak tercih edebilirsiniz.

 

Microsoft Security Essentials’dan ekran görüntüsü:

Microsoft-Security-Essentials_emresupcin

Eset Nod32

Gelelim Nod32’ye bu antivirüsün ücretli sürümüde deneme sürümü de çok kötü bir koruma sağlıyor. Özellikle Türkiye’de çok büyük bir kullanıcı kitlesine sahip olan bu programın veritabanı da kötü, sadece çok bilinen virüslere karşı koruma sağlıyor. Ücretli bir sürümün olduğu bir bilgisayarda Nod32’yi kaldırıp Avira ile tarattığınızda oldukça fazla zararlı yazılım bulacaksınız. Her ne kadar kötü olsa da hiç olmamasından iyidir.

 

Nod32’den bir ekran görüntüsü:

Eset-Nod32_emresupcin

Paylaşmak Güzeldir
Yazar
Yazar
MSFlexGrid Kontrolü ile Futbol Takımlarının Puan Tablosunun Yapımı? Dreamweaver'da Bilinen Web Özellikleri Nelerdir?
2 Yorum
  1. Yazar
    Kadir

    Emre abi kaspersky programını da unutmamak lazım bence.

  2. Yazar
    Ahmet

    Bence bitdefender en iyisi şu an indirim kampanyası da var .Diğerlerinin büyük kampanyalar yapalım gibi dertleride yok sanki millette para var neyse faydam olsun Bitdefender internet security %78 indirimli .

Bir yorum yazın
Siz de düşüncenizi belirtebilirsiniz.

Web Tasarım Blog Teması ES | Tüm hakları © Emre Supçin'e aittir.