Responsive Reklam Alanı

Twitter-ve-Facebook_emresupcinMerhaba Arkadaşlar,

Sosyal Medya ve İnternet konularına bayağı uzun değindik ve son olarak Hürriyet Teknoloji’de yer alan bir haberi sizlere aktarmak istiyorum. son zamanlarda yaşanan olaylardan sonra Sosyal Medya’da bayağı ilgi odağı haline geldi. Bunun neticesinde insanlar sosyal medya da tüm olayları paylaşmak diğer insanlara duyurmak istiyor ancak; Twitter ve Facebook’ta başkasının telefonunu fotosunu sakın paylaşmayın. Neden mi?

 

 

Milyonlarca sosyal medya kullanıcısı… Paylaştığınız mesajlar, fotoğraflar şiddet, hakaret ve tehdit içeriyor mu, hukuka aykırı bir kayıt mı, fotoğraftaki kişinin bu paylaşımdan haberi var mı, cinsel içerikli mi, çocuk pornosuna giriyor mu? Bu ve diğer sorulara yanıt vermeden dolayısıyla bu haberi okumadan, düğmeye basmayın!

 

Bir yanda Gezi Parkı eylemleri süresince sosyal medyada yapılan milyonlarca paylaşım Emniyet Genel Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı tarafından incelemeye alınırken, bir yanda da İstanbul, Ankara, İzmir başta olmak üzere birçok ilde yüzlerce kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar serbest bırakılmakla birlikte İçişleri Bakanı Muammer Güler,  “Burada halkı tahrik eden, bir manipülasyonla yalan haberlerle halkı kışkırtmaya, hatta toplumsal olaylara, mal ve can emniyetini sıkıntıya sokacak, bozacak eylemlere yönlendiren elbette gerek Twitter olsun gerek Facebook olsun ve gerek sosyal medyanın diğer enstrümanlarını kullanarak bunları yönlendirenlerle ilgili çalışmamız var” dedi. Güler, ayrıca sosyal medya düzenlemesiyle ilgili bir de yasal çalışma yapacaklarını duyurdu.

 

Siz değerli okurlarımız haberin devamı ve daha detaylı bilgi için buraya tıklayınız ve Hürriyet Teknoloji’de yer alan bu önemli habere göz atınız.

Paylaşmak Güzeldir
Yazar
Yazar
Twitter'ın Tarihi? CSS: !important Kullanımı Nasıl Olur?
Bir yorum yazın
Siz de düşüncenizi belirtebilirsiniz.

Web Tasarım Blog Teması ES | Tüm hakları © Emre Supçin'e aittir.