Responsive Reklam Alanı

Microsoft-İnanılmaz-Hataya-İmza-Attı_emresupcinMerhaba arkadaşlar,

Hani derler ya ‘Hatasız Kul Olmaz’ diye. Hakikatende çok doğru bir söz 🙂 Bu haberi Hürriyet Teknoloji sitesinde okudum ve trajikomik olmakla birlikte gözden kaçan çok büyük bir hata olmuş. Bende sizleri bilgilendirmek amaçlı bu haberi paylaşmak istiyorum. Birçok telif sahibi şirket gibi Microsoft da sık sık Google’dan telifli içerik barındıran korsan linkleri arama motorundan kaldırma talebi sunuyor.

 

Ancak Torrentfreak sitesinin haberine göre yazılım devi geçtiğimiz hafta trajikomik bir hataya imza atarak kendi resmi internet sitesi microsoft.com’un Google’dan kaldırılmasını istedi.

 

Microsoft adına çalışan LeakID şirketi, Dijital Milenyum Telif Hakkı Yasası’nı dayanak göstererek sunduğu talepte, microsoft.com’u telif hakkı ihlaliyle suçlayarak  linkleri Google’dan kaldırılmasını istedi.

 

Ancak iki şirket arasındaki güçlü rekabete rağmen Google hatayı fark ederek linkleri kaldırmama kararı aldı.

 

Microsoft’un otomatik yazılımı geçen sene yanlışlıkla CNN, Wikipedia, Buzzfeed, TechCrunch, The Huffington Post, BBC, The Washington Post gibi sitelerin Windows  8 beta sürümünü izinsizce dağıttığı gerekçesiyle Google’dan kaldırılmasını istemişti.

 

Google’dan bu hafta başında yapılan açıklamada kendilerine bu sene yaklaşık 100 milyon linki kaldırma talebi geldiği belirtildi. Ancak Microsoft örneğinde olduğu gibi bu linklerin tamamı yasalara aykırı olmuyor.

Paylaşmak Güzeldir
Yazar
Yazar
Tasarımcı Olmak mı İstiyorsunuz? Pekii Nereden Başlayacaksınız? Bir Web Sitesi Ne Kadara Yapılır?
Bir yorum yazın
Siz de düşüncenizi belirtebilirsiniz.

Web Tasarım Blog Teması ES | Tüm hakları © Emre Supçin'e aittir.