Responsive Reklam Alanı

Xbox-ve-PS4_emresupcinMerhaba arkadaşlar,

Oyunlar ile başladık oyunlar ile de son makalemi yazarak şimdilik ara vermek istiyorum. Malumunuz oyun dünyasında kıyasıya mücadele devam ediyor ve pazarın galibi sürekli değişsede bazı sektörlerr kendini hep ön planda tutabilmeyi hedefliyor, hedefledikçede ön plana yerleşiyorlar.

 

 

Az önce yazmış olduğum makalemde Android oyun dünyasından biraz bahsetmiştim ama ayrıntıya fazla girme gereği duymadım. İPad’te oyun dünyasında PlayStation4 ve Xbox kadar önemli bir yere geldi.

 

Başarılı MMO oyunlarının yapımcılarından Jagex oyun platformunun geleceği hakkında bazı görüşlerini belirtti. Ayrıca görüşlerinin bir çok analistin de ön görüsü olduğunun altını çizdi. CEO Mark Gerhard oyun dünyasının hayal gücünün sınırladığını zorladığını belirterek başladı konuşmasına.

 

Oyun geliştiricilerinin yolundan gidildiğinde yeni nesil iPad’in yada diğerlerini de işin içine katmak gerekirse tabletlerin yeterli seviyeye geldiklerinde PS4’ler kadar heyecanla bekleneceğini belirtti. Şimdilik özellikle ekran kalitesi ve dokunmatik özellikleri göz önüne alındığında en uygun aday olarak iPad gösteriliyor.

 

PS4 ve Xbox One’ın oyun dünyasının iki lideri olduğunu hepimiz biliyoruz. Aynı zamanda da zor rakipler. Hatta bir çok oyun konsolu da bu yarışta yarışamayacağını anlayarak kendi çizgilerini korumanın ve piyasada tutunmanın endişesini taşıyor.

 

PS4 ve Xbox’lara en kolay rakip olabilecek cihazın ise iPad olduğu düşünülüyor. iPad’in yeni nesil versiyonunun bu kadar hayati önem taşıması da bu yüzden. Ayrıca iPad’lerin taşıma kolaylığının olması nedeniyle hem online oyunlara hem de çoklu oyunlara kolaylıkla uyum sağlayabileceği de düşünülüyor. Bu konudaki fikirlere önemli bir katkı sağladığı söylenebilir.

Paylaşmak Güzeldir
Yazar
Yazar
Ücretsiz ve Ücretli Android Uygulamalarını İndirme? Microsoft Açık Akademi Nedir?
Bir yorum yazın
Siz de düşüncenizi belirtebilirsiniz.

Web Tasarım Blog Teması ES | Tüm hakları © Emre Supçin'e aittir.