Responsive Reklam Alanı

Ask.fm-Önemli-Suçlama_emresupcinMerhaba arkadaşlar,

Sosyal Medya’nın popüler niteliğinde olan insanların birbirlerine soru sordukları ask.fm platformuna önemli suçlama yapılmış. Sizler için Hürriyet Teknolojinin bu konudaki haberini yayınlamak istiyorum; Üyelerinin istedikleri herhangi bir konuda soru sorabildikleri, soruları cevaplayabildikleri ve birbirlerine mesaj atabildikleri internet sitesi ask.fm son zamanlarda meydana gelen intihar vakalarına sebep olmakla suçlanıyor.

 

 

Geçen sene Eylül ayından beri İngiltere, ABD ve İrlanda’da meydana gelen dört intihar vakası ask.fm ile ilişkilendiriliyor. En son İngiltere’de Hannah Smith isminde 14 yaşında bir kız geçtiğimiz Cuma ailesi ile beraber yaşadığı evde kendini asarak intihar etti.  Smith’e ask.fm’den elen mesajları kontrol eden ailesi  ‘git kendini öldür’, ‘çamaşır suyu iç’ gibi mesajlara rastladı.

 

Smith’in babası David, İngiltere Başbakanı David Cameron’u arayarak ask.fm ve benzeri internet sitelerinin kısıtlanmasını istedi. Smith, sitenin insanların dertlerini kullanarak milyonlar kazanmakla suçlayarak bir başka gencin daha aynı şekilde ölmesinden korktuğunu söyledi.

 

Gerçek Bir Trajedi!

Ask.fm taradından konuyla ilgili yapılan açıklamada olayın ‘gerçek bir trajedi’ olduğu belirtilerek polis ile işbirliği için ne gerekirse yapılacağı aktarıldı.

Özellikle ergenlik döneminde bulunan gençlerin üye olduğu site hakkında İngiltere’de daha önce bazı okullar velilere uyarı mektupları gönderdi.

 

65 Milyon Üyesi Var!

Letonya merkezli internet sitesi 2010 yılında Rus kardeşler Ilya ve Mark Terebin tarafından kuruldu. Kısa sürede popüler olan ve şuan yaklaşık 65 milyon kişinin üye olduğu siteye her gün yaklaşık 300 bin kişinin kayıt olduğu belirtiliyor. Bununla beraber ask.fm’in Haziran ayında piyasaya sürdüğü iPhone uygulaması da Apple Store’un en popülerleri arasına girdi.

 

Sitenin Türkiye’de de bir çok üyesi bulunuyor.

Paylaşmak Güzeldir
Yazar
Yazar
Microsoft Açık Akademi Nedir? Yeni Nesil Teknolojileri…
Bir yorum yazın
Siz de düşüncenizi belirtebilirsiniz.

Web Tasarım Blog Teması ES | Tüm hakları © Emre Supçin'e aittir.