Responsive Reklam Alanı

usb flash on white background. Isolated 3D imageMerhaba arkadaşlar,

Kullanmış olduğunuz bilgisayarınıza yeni bir sistem kurdunuz (Windows 7, 8, XP) ve sıra geldi bilgisayarınız üzerinde bulunan donanım aygıtlarının tanınma olayına. Bilgisayarlar, doğru çalışmaları için birçok bileşenle beraber gelirler. Sabit diskler, USB uzantıları, tarayıcılar, yazıcılar, saymakla bitmez, iyi çalışan bir bilgisayarda birçok parça mevcuttur. Bu bileşenler için doğru aygıt sürücülerini bulmak, düzgün ve verimli çalışan bir bilgisayar için gereklidir.

 

 

Sürücüler birçok çeşit ve boyutta olabilir. Grafik, ses, yazıcı sürücüleri ve bilgisayarınızdan en fazlasını alabilmeniz için bunların düzgün çalışıyor olması ve sürekli güncellenmesi gerekir. Bir bakıma sürücüler, tercümandır diyebiliriz. Temel olarak bilgisayar, daha sonra aygıtın sürücüsünün aygıtın anlayacağı dile çevireceği jenerik bir sinyal gönderir. Bir aygıt sadece sürücüsünün sağladığı fonksiyonlara denk gelen operasyonları gerçekleştirebilir.

 

Ne yazık ki, bu tercümanlar hatalı çalışmalarıyla meşhurdur. Sürücüler sürekli güncellenir, doğru ve resmi versiyonların takibini tutmak bazen zor olabilir. Nadiren kritik güncellemelerinden haberiniz olur ve üreticinin web sitesinde doğru dosyayı bulmak bazen baş ağrısı olabilir.

 

Doğru aygıt sürücülerini bulmak bir zamanlar olduğu kadar karmaşık değil. Bugün asıl amaçları sisteminizi tarayıp tarihi geçmiş veya bozuk sürücüleri tespit etmek olan yazılım markaları var. Doğru sürücüyü buluyorlar, onu indirip bilgisayarınıza yüklüyorlar ve bilgisayarınız hep güncel kalıyor.

 

Çoğu makalelerde size katılımsız driver’ı övebilirler ama ben fazla taraftarı değilim. 1 saat daha fazla uğraşın bilgisayarınızın sitesinden marka ve modele uygun orjinal driver ve diğer uygulama yazılımlarını indirip bilgisayarınıza kurun. En sağlıklı aygıt sürücüleri orjinal sitelerinde yer alan sürücülerdir. Bazen çok uğraşmak bile iyidir 😉

Paylaşmak Güzeldir
Yazar
Yazar
Laptop Batarya Ömrü Nasıl Uzatılır? MS-SQL | Veri Tipleri ve Özel İfadeler!
Bir yorum yazın
Siz de düşüncenizi belirtebilirsiniz.

Web Tasarım Blog Teması ES | Tüm hakları © Emre Supçin'e aittir.