Responsive Reklam Alanı

Dreamwevaer-Flash-Button-Nasıl-Eklenir_emresupcinMerhaba arkadaşlar,

2 gün boyunca web derslerine biraz ağırlık vermek istiyorum, Bu dersleri Dreamweaver, Fireworks ve Flash olarak gruplandırdım. Blogumda bu dersler ile ilgili yetersiz makale olduğunu da fark ettim. İlk olarak dreamweaver’dan başlayalım ve konumuzda flash button ekleme sorunu olsun. Dreamweaver’ın temel özelliklerinden çok önceden bahsetmiştik ve flash button dreamweaver araç çubuğundan eklenebiliyordu ancak bazı kullanıcılar flash button eklerken hata mesajı ile karşılaşıyorlar.

 

 

Kısaca bu mesajın nedenini ve çözümünü anlatıp bu makalemizi bitirelim; Dreamweaver’a yeni başlayan ve kolaylıklarından faydalanmak isteyen arkadaşlar ilk başta flash button eklemek isteyecektir.

 

Insert > Media > Flash Button yolunu izleyerek istediğiniz Flash buttonunu ekleyin.

 

Dreamweaver-Flash-Button_emresupcin

 

Ama seçeneğe (Kırmızı kutu içersin de belirttiğim kısım) tıkladığınızda aşağıdaki gibi uyarı alırsınız. Bunun sebebi önce açtığınız sayfa tasarımını kaydetmediğiniz içindir. Önce sayfanızı kaydedesiniz ki, “.swf” dosyanızı, yani flash butonu kaydetsin. Aksi halde göstermez. Akıllı Dreamweaver da bunu yapmanıza izin vermez.

 

Dreamweaver-Flash-Button-Hata-Mesajı_emresupcin

Paylaşmak Güzeldir
Yazar
Yazar
Photoshop'ta Resim Ortalama İşlemi? Dreamwevaer'da Pop-up Pencere Nasıl Açılır?
Bir yorum yazın
Siz de düşüncenizi belirtebilirsiniz.

Web Tasarım Blog Teması ES | Tüm hakları © Emre Supçin'e aittir.