Responsive Reklam Alanı

Bilgisayar-Üzerinden-İnstagram-Kullanımı_emresupcinMerhaba arkadaşlar,
Android için Popüler Fotoğraf Paylaşma Uygulaması olan Instagram hayatınızı sevdiklerinizle paylaşmanın mükemmel bir yolu. Hızlı, ücretsiz ve eğlenceli bir fotoğraf paylaşma uygulaması olan ve ilk kez iOS’ta karşımıza çıkan Instagram artık Android de sevenleriyle buluştu. Instagram kullanarak aynı zamanda Instagram kullanan diğer arkadaşlarımınızın eklediği fotoğrafları görebilir, takip edebilir ve kendimize bir yayın akışı oluşturabiliriz. Makalemi okuyan ve Akıllı telefonu olmayan okuyucularım hiç üzülmesin onlar için anlatacağım program ile de bilgisayar üzerinde instagrama resim yüklenebilecek. Nasıl mı?

 

 

Bilgisayarınızdaki fotoğrafları direkt olarak Instagram hesabınızdan paylaşmak istiyorsanız Gramblr isimli program imdadınıza yetişiyor. Ücretsiz bir masaüstü programı olan Gramblr’ı bilgisayarınıza indirerek fotoğraflarınızı doğrudan Instagram’a yükleyebilirsiniz.

 

Bazen bilgisayarımızda bulunan fotoğraflar – web sitelerinden bilgisayarlarımıza kaydettiğimiz ya da çeşitli cihazlarımızdan bilgisayara aktardığımız fotoğrafları – Instagram hesabımızda da takipçilerimizle paylaşmak isteyebiliyoruz. Ancak bunun için biraz meşakkatlı yollardan geçmemiz gerekiyor. Önce bilgisayardan telefonumuza, telefonumuzdan da Instagram’a fotoğrafları yüklemek zorunda kalıyoruz.

 

gramblr_full

 

İşte Gramblr bu çileyi sona erdirmek için geliştirilmiş bir program. Gramblr’ı bilgisayarınıza indirdikten sonra birkaç basit adımda fotoğraflarınızı Instagram’a aktarabilirsiniz. Ancak Gramblr’ın sadece .jpg uzantılı dosyaları desteklediğini ve 650 x 650 piksellik fotoğraflarda başarılı sonuç alınabildiğini hatırlatalım.

 

Gramblr’ı bilgisayarınıza kurduktan sonra Instagram hesabınızı programla eşleştirmeniz gerekiyor. Daha sonra istediğiniz fotoğrafı seçtikten sonra programa yüklüyorsunuz, çıkan başlık satırına Instagram’da yayınlanacak başlığı yazıyorsunuz ve bu andan itibaren fotoğrafınız Instagram hesabınıza da yüklenmiş oluyor.

 

Windows (XP,Vista,7,8) ve  Mac OSX ile uyumlu olan Gramblr ile ayrıca daha sonra fotoğrafınızı Facebook ve Twitter‘da paylaşabilir; otomatik oluşturulan direkt, web ve HTML linkini çeşitli platformlarda kullanabilirsiniz. Programı denemek ve indirmek isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Paylaşmak Güzeldir
Yazar
Yazar
Android Tabletlere 3G VINN Kurulumu Nasıl Yapılır? Bilgisayar ve Bilgisayarın Gelişimi?
2 Yorum
  1. Yazar
    İlknur

    İndirince bizim laptop kasıyor normal yoldan yapılmıyor mu? 🙁

  2. Yazar

    Bilgisayarda instagram hesabını nasıl açabilirim…

Bir yorum yazın
Siz de düşüncenizi belirtebilirsiniz.

Web Tasarım Blog Teması ES | Tüm hakları © Emre Supçin'e aittir.