Responsive Reklam Alanı

Merhaba arkadaşlar,

Android APK dosyalarını yönetmek için kullanabileceğiz 3 programdan bahsetmek istiyorum. Google tarafından geliştirilen Android isimli cep telefonu ve buna uygun işletim sistemi için hazırlanmış programlara APK denilmektedir. Android programları linux tabanlı olduğu için birçok ortamda kullanılabilir. APK paket dosyası içinde uygulamanın çalışması için gerekli tüm bileşenler bulunur. bunun yanında DEX dosyası gibi kaynak bilgileri veya AndroidManifest.xml gibi dosyaları da içerir. APK dosyası sıkıştırılmış halde olduğundan normal bilgisayarda kolayca açılamaz.

 

1. AppWererabbit Backup


Bu uygulama sadece temel kullanıcılar için değil, profesyonel kullanıcılar için bir pusula değerinde. Kolay kullanımı ve şık tasarımı ile birlikte yedekleme, içe aktarma, dışa aktarma ve dosya yönetme fonksiyonlarına ulaşmak çok kolay. Buna ek olarak performansı da iyi olan bu uygulama geniş kapsamlı bir kullanım için tercih edeceğiniz ilk opsiyonunuz olmaya aday.

 

AppWererabbit-Backup_emresupcin

 

Telefonunuza dışardan bir müdahale gereksinimi duyuyorsanız yedeklemelerinizi kaydedip SD kartınız aracılığıyla dışa aktarma gerçekleştirebiliyorsunuz. Öte yandan APK dosyalarını başka uygulamalara aktarmak da mümkün. Ne var ki, bu işlemi paket haline yapamıyorsunuz ve her uygulama için ayrı ayrı işlem yapmanız gerekiyor. Onun yerine ES File Explorer veya benzeri bir Dosya Yönetim Uygulaması sizin işinizi görecektir. Böylece bulut depolama veya e-posta aktarımlarınız kolaylaşacaktır.

 

2. App Backup & Restore


AppWererabbit Backup kadar etkili bir program olmayan App Backup & Restore daha sade ve kolay kullanımıyla öne çıkıyor. İsminden de anlaşılacağı gibi bu uygulamanın uzmanlaştığı alan yedekleme ve onarma işlemleri.

 

App-Backup-Restore_emresupcin

 

Android cihazınızda bu fonksiyonları sunan App Backup & Restore, AppWererabbit ile kıyaslandığı zaman dezavantajlı bir program olsa da daha iyi becerdiği bir işlem var. Bu uygulama ile birçok APK dosyasını telefonlarınızdaki uygulamalara aynı anda yollayabiliyorsunuz. Bu sayede Dropbox veya Google Drive’a yapmak istediğiniz aktarmalar çok daha kısa bir sürede gerçekleşiyor. APK dosyalarınızı telefonun dahili belleğinde saklamak istemiyorsanız bu özellik önemli.

 

3. APK File Manager

 
 

APK File Manager, APK dosyalarını Windows üzerinden yönetmek için hayati önem taşıyan bir program. Bilgisayarınızda dağınık bir halde bulunan tüm uygulamaları tek bir klasöre toplayan APK File Manager ile APK dosyalarınızın isimlendirilmeleri ve tanımları profesyonel olmayan kullanıcıların anlayabileceği bir düzene giriyor. Bir uygulama iki kere indirilmişse program tarafından otomatik olarak algılanıyor. Böylece bir tanesini silip belleğinizdeki gereksiz yükten kurtuluyorsunuz.

 

APK-File-Manager_emresupcin

 

APK File Manager’ı açınca “Load” (Yükle) butonuna basıp taranacak hedef klasörleri seçebiliyorsunuz. Bulunan uygulamalar ana klasörde toplanıyor. Bunun için dosya dizinini kendiniz yaratıyorsunuz ve “Go”tuşuna basıyorsunuz. Bununla birlikte bir başka özellik de oldukça ilginç. Listede adı geçen diğer uygulamalar ile işbirliği kurmak mümkün ve bulut depolama klasörünüzün de eli yüzü bu sayede epey düzeliyor.

Paylaşmak Güzeldir
Yazar
Yazar
Windows 8 'de Fabrika Ayarlarına Geri Dönmenin Yolları? Facebook Hesabı Tamamen Nasıl Silinir?
Bir yorum yazın
Siz de düşüncenizi belirtebilirsiniz.

Web Tasarım Blog Teması ES | Tüm hakları © Emre Supçin'e aittir.