Değerli okurlar,

Virüsler, virüsler başımızın belası virüsler. Bilgisayar kullanıcılarının özellikle de bilgisayarında önemli veriler taşıyan kullanıcıların kabusu haline gelen bilgisayar virüsleri kısaca biz bilgisayar kullanıcılarının baş belası olarak adlandırılmaktadır. Bilgisayar virüsü, kullanıcının izni ya da bilgisi dahilinde olmadan bilgisayarın çalışma şeklini değiştiren ve kendini diğer dosyaların içerisinde gizlemeye çalışan aslında bir tür bilgisayar programıdır. Terim genelde kötücül yazılım (malware) denilen geniş bir alanı ifade etmek için kullanılsa da, gerçek bir virüs Kendini çoğaltmalı ve Kendini çalıştırmalı (yürütmeli) iki görevi gerçekleştirmek durumundadır.

Piyasada türlü türlü antivirüs programları satılmaktadır. Benim şahsi fikrim olarak bunların en verimlisi, en rahat çalışanı Eset Antivirüs programıdır. Önce kısaca bir ESET’i tanıyalım daha sonra kaldığımız yerden devam edelim; ESET, 1992 yılında iki özel şirketin birleşmesiyle kurulan Slovakya merkezli BT güvenlik şirketidir.2008, 2009 ve 2010 yıllarında en başarılı Slovak şirketi ödülünü kazanmıştır. ESET’in San Diego, Kaliforniya, Wexford, İrlanda; Londra, Birleşik Krallık; Bournemouth, Birleşik Krallık;  Bristol,  Birleşik Krallık; Buenos Aires, Arjantin; Prag, Çek Cumhuriyeti ve Polonya’da kendi şubeleri bulunmakla birlikte dünya genelinde 100’ün üzerinde distribütörü vardır.

Şimdi diyeceksiniz ki neden X virüs programı değilde ESET Antivirüs Programı? Hemen açıklayalım; Bir bilgisayar kullanıcısının en rahatsız olduğu şey bilgisayarda ki yüklü olan X virüs programının sürekli mesaj verip kafasına göre sormadan etmeden dosyayı silip karantinaya alması, kendi kendine bilgisayarı meşkul etmesi.

Arkadaşlar, dediğim gibi piyasada binlerce virüs programı var ve bunların çoğu bilgisayarı korumak yerine bilgisayara zarar vermektedir. Kimi virüs programı bilgisayarı kasar, kimi virüs programı bilgisayarda ki bazı uygulamaların açılmasını engeller, kimi virüs programları da ancak simgesinde ibaret yani simge var adı var işlevi yok.

ESET Antivirüs’ü çok övdünüz, ESET’i vazgeçilmez yapan ne?

ESET Antivirüs, kullanıcıların istedikleri doğrultusunda programlarını sürüm sürüm kontrol ederek sunmaktadır. Bilgisayarın özelliklerine göre (Ram, HDD, CPU) programları vardır ve programlarını 30 gün boyunca demo olarak tam koruma şeklinde kullanıcılara sunmaktadır. Dilerse kullanıcı lisanslı bir şekilde de sitesi üzerinden ya da ESET Antivirüs satılan yerlerden temin edebilir. Şimdi diyeceksiniz ki X virüs programı 120 günlük ücretsiz olarak veriliyor neden 30 günlük ESET’i tercih edelim? Onu da açıklayalım; 120 günlük X virüs programı hiç veritabanı güncellemesi yapıyor mu, yeni çıkan virüsleri tanıyabiliyor mu buna dikkat ettiniz mi ve dahası hiç kimse kuru kuruya esaslı olan 120 günlük virüs programını bedavaya sunmaz sunamaz. 30 günlük ESET Antivirüs programı zaman zaman virüs imza veri tabanı güncellemesi yapar ki yeni çıkan virüsleri program tanıyabilsin ki kullanıcının bilgisayarına zarar veremesin ve ESET Antivirüs’ün Ağ korumasından gerçek zamanlı dosya sistemi korumasından tutun, web erişimi korumasına kadar, ebeveyn kontrolüne kadar koruma seçenekleri mevcuttur.

Bundan 2 hafta önce bilgisayarıma çok kötü bir virüs bulaştı ve işin içinden çıkamadım. ESET Antivirüs kullandığım için program da sürekli virüsleri bulup temizledi ama sürekli virüs uyarısı alıyordum. Hemen destek@eset.com.tr adresine mail atarak durumumu anlattım ve yarım saate kalmadan teknik destek uzmanı mailimi cevaplayarak bana bir tane ESET Antivirüs’ün Rovnic temizleme programını gönderdi ama ben programı açamadım bilgisayardaki virüs onu da engelledi, yine yardım maili attım, geri dönüş yapan teknik destek uzmanı bilgisayarıma bağlanmak için ayrı bir program gönderdi ve 1 saat boyunca bilgisayarımda bağlı kalarak sorunu çözmeye çalıştı ve çözdü de.

Şimdi hangi virüs programı sorunumuz olduğu zaman hemen geri dönüş yapıyor ve hangisi farklı bir program gönderiyor ve daha fazlası da mesai saatinin dışında olduğu halde ücretsiz bir şekilde uzaktan bağlantı yaparak sorunumuzu çözüyor? Ben daha görmedim. ve ESET Antivirüs’ü vazgeçilmez yapan Teknik desteği, soruna çözüm odaklı yaklaşımı, Kullanıcıya samimi yaklaşımıdır.

ESET Antivirüs dalında ne kadar ünlü aldığı ödül, ödüller var mı?

NOD32 ICSA LABS. tarafından sertifikalanmıştır. Virus bulletin tarafından gerçekleştirilen testlerde 44 denemenin sadece üçünden geçemeyerek en düşük başarısızlık oranını yakalamıştır. Bu başarı, testlerdeki en düşük başarısızlık yüzdesidir. CNET.com tarafından yapılan değerlendirme sonucunda da NOD32 7.3/10’luk bir başarıya layık görülmüştür.

Değerli arkadaşlar,

ESET Antivirüs programlarını detaylı incelemek için buraya, dökümanlara ve kullanım kılavuzlarına ulaşmak için buraya tıklayarak daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.

Tüm bunların yanı sıra ESET Antivirüs her hafta facebook üzerinden ‘Saklı Cümleyi Bul, Hediyeyi Kazan’ yarışmasını düzenlemektedir. Yarışma herkese açık olup isteyen arkadaşlarımız da katılabilmektedir. ESET Antivirüs’ü facebook üzerinden takip etmek için buraya tıklayınız.

Benim ESET Antivirüs hakkında ki düşüncelerim bu kadar, sizin aklınıza takılan ve sormak istediğiniz sorularınız, sorunlarınız varsa ESET Türkiye‘ye facebook üzerinden mesaj atabilir, dilerseniz destek@eset.com.tr adresine mail atabilirsiniz.

Paylaşmak Güzeldir
Yazar
Yazar
Linux’ta Bilinmesi Gereken Temel Komutlar Nelerdir? Alan Adı Transfer Süreçleri Nelerdir?
Bir yorum yazın
Siz de düşüncenizi belirtebilirsiniz.

Web Tasarım Blog Teması ES | Tüm hakları © Emre Supçin'e aittir.