Responsive Reklam Alanı

Merhaba arkadaşlar…
Bir dünya devi olan Microsoft, Windows için güvenlik güncellemelerini yayınlıyor. Şunu da belirtmek isterim ki Microsoft artık sadece bir yazılım şirketi değil ayrıca iş ve eğlence dünyası için geliştirdiği donanımlar ile de adından söz ettirmektedir. Visual Studio ve FSX gibi büyük ve önemli çalışmaları da bulunmaktadır. Bu makalemizde Microsoft’un windows için yayınladığı güvenlik güncellemesinden bahsedeceğiz.
 
Microsoft-Güvenlik-Güncelleştirmesi_emresupcin
 
Microsoft tüm Windows sürümleri için salı günü periyodik güvenlik güncellemelerini yayınladı. Ancak bu güvenlik güncellemeleri arasından bir tanesi, işletim sisteminin en popüler versiyonları olan Windows 7, 8, 8.1, Vista ve RT için kritik bir güvenlik açığını hedef alıyor.
 
Yeni yama Windows’un özellikle HTTP kullanan Internet uygulamaları başta olmak üzere, Windows’un Schannel isimli kanalındaki güvenlik açığını hedef alıyor. Microsoft bu konuyla ilgili şu açıklamada bulundu: kullanıcıların şu anda çalıştırdığı Windows sunucularına özelce kodlanmış data paketlerini gönderen saldırganlar bu Schannel’ın açığını kullanarak bağımsız kodlar oluşturabiliyor. Bu sayede bilgisayarınıza farkında olmadan kötü amaçlı yazılımlar ulaşabiliyor. Microsoft güvenlik metninde şu anda bu saldırıların en aza indirgenmesi ve önlem amaçlı kodları yeni güncellemelerle ulaştıracaklarını söyledi.
 
Şirket, ilk uluslararası bürosunu 1 Kasım 1978’de Japonya’da açtı. 1 Ocak 1979’da şirket merkezini Washington eyaletinin Bellevue şehrine taşıdı.
 
Microsoft’a göre şu anda bu açığın genel kullanıcılara bir tehlike teşkil edip etmediğinin bir belirtisi yok. Yama bu problemi Windows’un işlem paketleri aracılığıyla iyileştirerek açığa engel olmak için ekstra bir katman görevi üstelniyor. Bunun dışında Microsoft güvenlik açığıyla ilgili başka bir açıklamada bulunmadı. Güvenlik yamasını Windows Update üzerinden bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Zaten bilgisayarınız periyodik olarak Windows güncellemelerine açıksa büyük ihtimalle Schannel’ın güvenlik yaması da şu anda sisteminize kurulmuştur.

Paylaşmak Güzeldir
Yazar
Yazar
Ping Kodları ve Anlamları? Bilinçli İnternet Kullanımı!
1 Yorum
  1. Yazar
    Neslihan

    Ya bunca güvenlik güncellemelerine rağmen çok sık bir şekilde yine virüs saldırılarından etkileniyor bilgisayarlar. Hackerlar da boş durmuyorlar anlaşılan.

Bir yorum yazın
Siz de düşüncenizi belirtebilirsiniz.

Web Tasarım Blog Teması ES | Tüm hakları © Emre Supçin'e aittir.