Responsive Reklam Alanı

Merhaba arkadaşlar,

Google Chrome penceresinin sağ üstünde duran çöp bebek resmini çoğu kişiler virüs sanıp chrome’u kaldırmayı çare olarak görüyorlar. O simgede ki olay ise kullanıcıların chrome üzerinde oluşturmuş oldukları kişi profilinin göstergesidir. En popüler ve en çok kullanılan internet tarayıcı Google Chrome kullanıcılarının bir süre önce kullanımına sunulan yeni kullanıcı menüsünü yine de kaldırmak istiyorsanız, sizler için hazırladığımız yazıdaki talimatları uygulamayarak hemen gerçekleştirebilirsiniz.
 
Chrome-Kullanıcı-Menüsü-Nasıl-Kaldırılır_emresupcin
 
Bir çok kullanıcıya bir önceki Chrome güncellemesinde gelen, fakat diğer kullanıcılara geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen ara güncelleme ile birlikte gelen yeni kullanıcı seçim menüsü, Chrome tarayıcı ekranının sağ üstüne eklenen yeni bir kutucuk. Bu kutucuk üzerininde giriş yaptığınız Google hesabına ait isim yazıyor. Üstteki görselde ben kendi hesabımla giriş yaptığım için Barış yazıyor. Başka bir Google hesabına geçmek istediğimde bu kutucuğa tıklayarak hızlı geçiş yapabiliyorum. Oldukça yararlı olan yeni özellik sayesinde hangi Google hesabı ile oturum açtığınızı rahatlıkla görebiliyorsunuz. Bunun dışında gizli sekmeye geçerken de yine bu kutucuktan faydalanabiliyorsunuz. Ayrıca chrome üzerinde gizli sekme açmak için kullanabileceğiniz kısayol “CTRL + SHIFT + N”. Bu tuşlara basarak da hızlıca gizli sekme açabilirsiniz.
 
Google Chrome üzerindeki pek çok özelliği olduğu gibi, bu yeni özelliği de kaldırabilmek mümkün. Ekran üzerinde zorla farkedilen özelliğin bence herhangi bir zararı yada kötü görünümü yok ve oldukça da kullanışlı buldum. Fakat illa ki kaldırmak isterseniz size nasıl yapabileceğinizi hemen göstereyim.
 
Gerekli değişikliği yapmak için uygulamanız gereken adımlar:
 
İlk olarak ayarları göreceğiniz sayfaya gitmek için Chrome tarayıcınızın adres çubuğuna “chrome://flags” yazmanız gerekiyor.
 
Karşınıza gelen sayfada eğer Chrome’u Türkçe kullanıyorsanız “Yeni Profil Yönetimi Sistemi Etkinleştir” seçeneğini bulmanız gerekli. Bunu CTRL + F tuşlarına basıp arama yaparak kolayca bulabilirsiniz. Eğer İngilizce kullanıyorsanız “Enable new profile management system” seçeneğini aramalısınız.
 
Seçeneği bulduktan sonra altındaki kutucuktan “Devre Dışı” yada “Disable” seçeneğini seçmelisiniz.
 
Son olarak yaptığınız değişikliklerin etkin olabilmesi için Chrome’u yeniden başlatmanız gerekiyor. Aynı pencerenin en altındaki “Şimdi yeniden başlat” tuşunu da basarak hemen gerekli ayar değişikliklerini uygulayabilirsiniz.
 
Artık Chrome’unuz da yeni profil yönetimi sistemi kutucuğu etkin değil. Aynı yolu izleyip seçeneğin altındaki kutucuktan “Etkin” yada “Varsayılan”ı seçerek kutucuğu tekrar aktif edebiliyorsunuz.

Paylaşmak Güzeldir
Yazar
Yazar
Microsoft ve CyanogenMod İşbirliği Google için Tehdit mi? Windows 10 Klavye Kısayolları Nelerdir?
Bir yorum yazın
Siz de düşüncenizi belirtebilirsiniz.

Web Tasarım Blog Teması ES | Tüm hakları © Emre Supçin'e aittir.