Responsive Reklam Alanı

Merhaba arkadaşlar,
 
İnternet tarayıcımıza bulaşan trojan virüslerinin ilk yaptığı anasayfamızda ki açılış sitesini değiştirerek kendi arama motorunu koyması ve aşırı derecede rahatsız edici reklamları çıkarmasıdır. Aslında çoğu kişi bu virüslerin farkına varamıyor. Arama motoru şeklinde anasayfaya sabitlenen portal sepeti veya netmahal gibi siteler kendi sistemleri tarafından arama yaptırıyor ancak kullanmış olduğumuz sistemi de su altından ele geçirmiş oluyor. Dosyalarımıza nereden geldiğini bilmediğimiz virüsler bulaşıyor, bilgisayarı ilk açtığımızda daha internet sayfasını açmadan masaüstünde reklamlar görünüyor. Bunların neden olduğu browser trojanlarını temizlemek elbette mümkün yani format atmadan da bu dertten kurtulabilirsiniz.
 
Browser-Trojanları-Nasıl-Temizlenir_emresupcin
 
Netmahal, Bandoo, Search bar, Search Protect, Chrome reklam virüsleri, Portal Sepeti, Superfish ve benzeri zararlı yazılımlar zararsızmış gibi görünse de bu tarz kötü niyetli yazılımlar biz kullanıcılara zorla reklam gösterecek şekilde sistemimizi ele geçirmektedirler. Onların yüzünden Google yerine başka arama motorlarında arama yapıyor ve saçma sapan reklamlar görüyoruz.
 
Bu tür virüslerden kurtulmamızı sağlayacak programın ismi Zemana AntiMalware yazılımıdır. Bu yazılım normalda ücretli olarak veriliyor ama 15 günlük deneme süresince de bilgisayarımıza bulaşan search bar virüslerini temizlememize yardımcı olup bu tür virüslerin sistemimize tekrar bulaşmasını engelliyor.
 
Zemana AntiMalware ile Nasıl Tarama Yapılır?
 
* Zemana İnternet Sayfasından AntiMalware yazılımını indiriyoruz.
* Setup dosyasını indirdikten sonra “Next” yaparak kurulumunu tamamlıyoruz.
* Zemana AntiMalware yazılımı kurulduktan sonra açıyoruz.
* Ana ekranda sağ alt köşedeki “Smart Scan” bölümünü “Deep Scan” seçerek, hemen altındaki “Scan” butonuna basıyoruz.
 
* Zemana Antimalware yazılımı tüm sisteminizi, tarayıcılarınızı ve registry kayıtlarını inceleyerek zararlı yazılımları tespit ediyor.
 
* Ardından da size bir sayfa açıyor. Burada bulmuş olduğu zararlı yazılımları listeliyor olacak. Zaten tarama sırasında bir zararlı yazlım bulursa, Zemana Antimalware, mavi renkten kırmızı renge dönüyor.
 
* Tarama bittiminde “Next” ile işlemi bitiriyoruz. Birkaç saniye içerisinde tüm zararlı yazılımları temizliyor. Zemana tekrar mavi renge dönüyor.
 
Arkadaşlar tüm işlemler bittikten sonra İnternet tarayıcınıza bulaşan Netmahal, Bandoo, Search bar, Search Protect, Portal Sepeti, Superfish gibi virüslerden kurtulmuş olacaksınız.

Paylaşmak Güzeldir
Yazar
Yazar
Uluslararası Veri Şifreleme Algoritması Nedir? Casus Programlar (Spyware) Zararları!
Bir yorum yazın
Siz de düşüncenizi belirtebilirsiniz.

Web Tasarım Blog Teması ES | Tüm hakları © Emre Supçin'e aittir.