Responsive Reklam Alanı

Cin-Malı-Tabletlere-Format-Atma_emresupcinMerhaba arkadaşlar,
Piyasada bir çok çin malı tablet var; hepsi için de ayrı ayrı dosyalar ile yazılım yüklemek gerek. Her gün de farklı bir tablet markası piyasaya çıkıyor.  Bu makalemde çin malı olarak satın alınıp kullanılan ve bir süre sonrada ya desen kilidi unutulan ya da başka bir sıkıntıdan ötürü format atmayı gerektiren bir problem ile karşı karşıya geldiğinizde nasıl bir yol izleyerek format atmanızı anlatmak istiyorum.
 
 
Öncelikle şunu belirtmek istiyorum; Tüm çin malı tabletleri üzerinde olup olmayacağını bilemiyorum, Çoğunlukla olduğunu da belirtmek isterim. Bazen kullandığımız tablete çok donduğundan dolayı format atmak isteyebiliriz. Bazende birçok kez girilen yanlış şifre veya desen sonucu tabletimiz kilitlenebilir. Desen kilidi sorunundan dolayı gmail bilgilerimizi sorar ancak  tabletimizde kullandığımız gmail kullanıcı adı ve şifremizide hatırlamıyorsak format atmamız gerekebilir.
 
Yapılması gereken aşamaları sırası ile takip ediniz…
 
Tabletinizi kapatın.
 
Tabletin ses açma tuşuna basılı tutarken aynı anda açma kapama tuşuna da basılı tutun. Ben içimden 12 ye kadar normal şekilde saydığımda, android recovery yani kurtarma ekranı açıldı.
 
Bu kısımda ise sırasıyla şu adımları izleyelim…
 
Öncelikle wipe cache kısmına ses açma kısma tuşuyla gelip, açma kapama tuşuna bir kez basın. açılan kısımda ses kısma tuşuyla yes seçeneğine gelin ve açma kapama tuşuna yine bir kez basın. ön belleği bu şekilde silmiş oluyoruz.
 
Şimdi tablete format atma kısmını yapalım. Tabletin ses kısma tuşuyla wipe data kısmına gelelim ve açma kapama tuşuna bir kez basalım. sonra yes seçeneğine yine ses kısma tuşuyla gelip açma kapama tuşuna yine bir kez basalım. tablet format işlemini kendi yapacak. bittiğinde reboot kısmında iken açma kapama tuşuna bir kez bastığınızda tablet yeniden başlayacak. Bu kısımda unutmamanız gereken şey: format sonrası tablet biraz geç açılacak ilk seferde…
 
Bu işlemler sonrası tabletiniz fabrika ayarlarına döner ve içindeki tüm bilgiler silinmiş olur. Zaten desen kilidi sorunu nedeniyle bilgilerinizi kurtarma şansınız da yok. Diğer sorunlar olarak; tabletinizde yavaşlama varsa veya başka bir yazılımsal sorun varsa bu işlemleri yapabilirsiniz.

Paylaşmak Güzeldir
Yazar
Yazar
Donanım Yazılımı Nedir? Radyo Frekansları ile Tanımlama Nedir?
2 Yorum
  1. Yazar
    Resul

    Benim tabletim made in chine bana format çözum?

  2. Yazar

    Bütün aşamaları denedim olmuyor ne yapmam lazım lütfen yardımcı olun bana…

Bir yorum yazın
Siz de düşüncenizi belirtebilirsiniz.

Web Tasarım Blog Teması ES | Tüm hakları © Emre Supçin'e aittir.