Responsive Reklam Alanı

Değerli okurlarımız,
 
Zaman zaman bazı sitelerde, forumlarda olan yarışmaları, çekilişleri sizlere aktarıyoruz. Bu tür yarışmalardan bir diğeri olan indir.com sitesinin hazırlamış olduğu 2015’in Mobil Uygulamaları Yarışmasından bahsedeceğim. Her geçen gün mobil yazılımda olan yenilikleri görüyoruz. Firmaların kendine has olarak yaptırdıkları mobil uygulama yatırımları da dolayısıyla artıyor, mobil reklam pazarı öngörülerin üstünde büyüyor. Mobil yazılımlara yönelik çalışma sürdüren arkadaşlarımız için düzenlenen bu yarışma kendi programlarını tanıtabilmek ve halk oylamasına sunabilmek için güzel ve kaçırılmayacak bir fırsat.
 
İmza-İnternet-Teknolojileri-Yarışması_emresupcin
 
Yarışmanın detaylarını da inceleyelim…
 
Yarışmanın asıl amacı : indir.com mobil uygulama ödülleri, Türkiye’deki mobil uygulama yazılımcılarına ve bu ekosisteme destek vermek amacıyla düzenlenmiş bir yarışma organizasyonudur. Yarışma sayesinde katılımcılar uygulamalarını tanıtma imkanı bulacaklardır. Yarışmaya katılabilmek için de 1 Ocak 2015 ‘ten sonra yayınlanmış yeni bir uygulama olması gerekmekte ve yarışma için herhangi bir yaş kısıtlaması yok.
 
Birden fazla uygulama ile katılabileceğiniz bu yarışmada en fazla oyu alan uygulamanız kazanacaktır. Mobil Uygulama yazılımında sadece İOS, Android ve Mobil Phone cihazlarında çalışabilecek uygulamalarla katılabilirsiniz. Ayrıca düzenlenen bu yarışmaya en fazla 3 kişilik bir takım olmak suretiyle takım olarakta katılabilmeniz mümkün yalnız takım olarak katılmanız durumunda herkesin ayrı ayrı kayıt olmayacak, kaydınızda tüm üyelerin ismini belirterek tek bir başvuru yapmanız yeterli olacaktır.
 
Eğer projenizde değişiklik yapmak isterseniz, Projenizi yarışma süresince üzerinde değişiklik yapabilirsiniz, giren kişiler o an gördükleri uygulamaya göre değerlendirme yapacaklardır. Tamamen uygulamanızı değiştirmek istiyorsanız, yeni bir başvuru daha yapabilirsiniz. Yarışmaya katılmış olduğunuz uygulamanın tüm fikri hakları size veya daha önceden başka firmaya / firmalara yapmışsanız anlaşmalı olduğunuz firmalara aittir.
 
Yarışmaya katılmayı düşünüyorum, tüyo verebilir misiniz? diye sorunuz da varsa …
 
* Yaptığınız mobil uygulamanın ücretsiz olması halk oylaması ve kullanabilirlik açısından şansınızı artıracaktır.
 
* Yarışmaya katılmak için yaptığınız uygulamada MB cinsinden boyut sınırlandırması olmasa da uygulamanızın boyutu ne kadar düşük olursa insanların indirip değerlendirme ihtimali o kadar artacaktır.
 
Katılımcılar başvurularını 15 Nisan 2014 tarihine kadar yapılabilecekler. 18-30 Nisan arasında yapılacak olan halk oylaması sonucunda ön eleme yapılarak ilk 10’a giren uygulamalar jüri üyeleri tarafından değerlendirilecek ve ilk 3’e layık görülen uygulama geliştiricileri 16-17 Mayıs 2014 tarihinde ODTÜ’de yapılacak olan Android Geliştirici Günleri etkinliğinde açıklanarak, yapılacak olan ödül töreninde hediyelerine kavuşacaklar.
 
Yarışmayı kazanan talihliler için de birbirinden güzel ödüller var …
 
Yarışmayı birinci tamamlayan katılımcıya 4000 TL para ödülü ve bunun yanında 1 hafta San Francisco tatili hediye ediliyor. Ayrıca bununla da bitmiyor. Reklamstore’dan 3000 TL değerinde reklam bütçesi, Camekan tarafından 2000 TL değerinde Google Adwords reklamı, Reknova’dan uygulamanın sitesi için 1 yıllık SEO hizmeti, Userspots’tan UX Testleri için 10 saatlik laboratuvar kullanımı ve indir.com’dan 1 yıl boyunca uygulamanın tanıtım gösterimi yine yarışmayı birinci olarak bitiren katılımcıya hediye edilecek.
 
İndir.com Mobil Uygulama Ödülleri 2014 yarışmasını ikinci olarak tamamlayan katılımcıya Antalya’da 1 hafta tatil, Reklamstore’dan 1500 TL değerinde reklam bütçesi, Camekan tarafından 1000 TL değerinde Google Adwords reklamı, Reknova’dan uygulamanın sitesi için 6 aylık SEO hizmeti, Userspots’tan UX Testleri için 10 saatlik laboratuvar kullanımı ve indir.com tarafından 6 ay ücretsiz uygulamanın tanıtım hizmeti hediye ediliyor.
 
Yarışmanın üçüncüsüne ise Kapadokya Tatili, Camekan tarafından 500 TL değerinde Google Adwords reklamı, Reknova’dan uygulamanın sitesi için 3 aylık SEO hizmeti, Userspots’tan UX Testleri için 10 saatlik laboratuvar kullanımı ve yarışmanın düzenleyicisi indir.com’dan 3 aylık uygulamanın tanıtımı ödül olarak veriliyor.
 
Ayrıca İndir.com Mobil Uygulama Ödülleri 2014‘de ilk 10’a giren katılımcılara ise UserSpots’tan ücretsiz UX eğitimi ile TEB’den Danışmanlık Hizmeti hediye edilecek. Yarışma hakkında merak ettiklerinizi ve daha detaylı bilgilere ulaşabilmek  için buraya tıklayın.

Paylaşmak Güzeldir
Yazar
Yazar
Tor Browser Nedir? Nasıl Kullanılır? E-ticaret 'te Online Satış Artırma Yöntemlerini Biliyor musunuz?
Benzer Yazılar
Bir yorum yazın
Siz de düşüncenizi belirtebilirsiniz.

Web Tasarım Blog Teması ES | Tüm hakları © Emre Supçin'e aittir.