Responsive Reklam Alanı

Değerli okurlar,

Bu yazımızda bbPress’e değinmek istiyorum. İsmini geçenlerde duymuştum ve ne alan söyleyim wordpress’i yanlış yazmışlar diye de düşündüğüm oldu 🙂 Yine de yaklaşmışım. Meğerse bbPress, WordPress’in geliştiricisi Automattic tarafından geliştirilmiş açık kaynak kodlu, PHP ve MySQL tabanlı bir forum sistemiymiş. Daha detaylı olarak ta açıklayalım;
bbpress-Nedir_emresupcin
bbPress, WordPress geliştiricilerinin geliştirmekte olduğu açık kaynaklı, ücretsiz, hızlı, sade ve kullanımı kolay bir forum sistemidir. Etiket, RSS gibi yeni nesil sistemlerini başarılı bir şekilde kullanır, eklenti desteği sayesinde birçok yeni özelliğe sahip olabilir.

 

bbPress’in yapısı WordPress’e çok benzemektedir, WordPress’i beğeniyorsanız ve bir foruma ihtiyacınız varsa bbPress tam size göre. bbPress’in en güzel özelliklerinden biri de WordPress ile kolay entegre olmasıdır; gerekli ayarları yaptıktan sonra kullanıcıların hem blogunuza hem de forumunuza aynı kullanıcı adı ve parolayla kayıt olmalarını ve giriş yapmalarını sağlayabilirsiniz. Ve, WordPress tema sistemini biliyorsanız kısa bir sürede bbPress tema sistemini de kavrayabilir, blog ve forum tasarımlarınızı da uyumlu hale getirebilirsiniz.

 

bbPress Felsefesi

 

* Açık kaynaklı, her zaman ve sonsuza kadar.
* Az (kod) ama öz.
* Sadelik önemlidir.
* En iyi kullanıcı deneyimi için hız ve güvenlik.
* Kullanıcı odaklı.

 

Özellikler

 

* bbPress’in birçok özelliğinden en önemlileri şunlardır:
* Hızlı ve hafif
* Sade arayüz
* Özelleştirilebilir temalar
* Eklentilerle dilediğiniz gibi geliştirme
* Spam koruması
* RSS beslemeleri
* WordPress blogunuzla kolay entegre olması

 

Nerelerde kullanılıyor ?

 

bbPress forum sistemi, WordPress.org forumları, 9rules notları, Automattic Destek sitesi gibi dünyanın önde gelen birçok sitesinde kullanılıyor; biz de WordPress Türkiye forumlarında bbPress kullanmaktayız. Eğer siz de kullanmadığınız birçok özelliği olan hantal forum sistemlerinden bıktıysanız ve sade, kullanımı kolay bir forum yazılımı arıyorsanız bbPress’i deneyebilirsiniz.

 

Gereksinimler

 

* PHP sürüm 4.2 veya daha üstü
* MySQL sürüm 4.0 veya daha üstü
* Kalıcı bağlantılar için mod_rewrite kuralı

Paylaşmak Güzeldir
Yazar
Yazar
FileMaker Nedir? E-ticaret Sitesi Kurarken Nelerden Kaçınılmalıdır?
Bir yorum yazın
Siz de düşüncenizi belirtebilirsiniz.

Web Tasarım Blog Teması ES | Tüm hakları © Emre Supçin'e aittir.