Responsive Reklam Alanı

Merhaba arkadaşlar,

Bilindiği ve popülerliğinin artması üzerine çoğu site yayıncıları bende dahil olmak üzere wordpress altyapısını kullanmakta. Çok tercih edilip kullanılmasının kullanıcılar açısından da birçok nedeni var elbette. Bunların en önemlisi de wordpress’in esnek bir yapıya sahip olması ve sürekli geliştirilip güncelleştirilerek kullanıcılarına sunulması. Yazımızın devamında ayrıntılı bir şekilde ‘her yönüyle wordpress’i nedenleri ile bilikte belirteceğiz.

“Wordpress” in Esnek Bir Yapıya Sahip Olması

WordPress herkesin bildiği üzere PHP dilinde yazılmış bir içerik yönetim sistemidir ve bu sistem açık kaynak kodlarla birlikte kullanıcıya ulaştırılır. Bu sayede sistemi kullanan, wordpress altyapısını kullanarak, bilgisi dahilinde sistemi istediği şekle sokabilir ve kendisine özgün bir yazılım oluşturabilir.

Kolay Kurulum

WordPress in kurulumu, diğer script kurulumlarına nazaran oldukça basittir. Örneğin; CPANEL kullanan bir kişi “domain adresi” üzerine dakikalar içerisinde “wordpress” i kurarak sitesini faaliyete geçirebilir. Manuel kurulumlarda, yine kurulum dosyaları incelendiğinde, temel bilgisayar bilgisine sahip bir kişinin bile kolayca kurulumu gerçekleştirebildiğini görürüz.

Sürekli Geliştirilip, Güncelleştirilmesi

WordPress ilk çıktığı zamanlarda bu kadar kullanıcıya ulaşacağını tahmin edebilir miydi bilinmez, fakat günümüzde çok yaygın olarak kullanıldığı bir gerçektir. Kişisel sitelerin yanında, kurumsallaşmış birçok şirket bile, internet üzerinden wordpress altyapısına sahip siteler ile hizmet verebilmektedir. Bu da geliştiricilerin sürekli sistemle ilgilenmesine ve her seferinde sisteme birçok yeni özellik eklemesine neden olmaktadır. Ayrıca bu şekilde sürekli güncellenen bir yazılımın hackerlara karşı maksimum güvenlik sağladığını söylersekte yanılmış olmayız.

Tema ve Eklenti Seçeneklerinin Fazlalığı

WordPress in tercih edilmesinin en önemli nedenlerinden birisi de üzerine yazılmış olan birçok eklentisinin ve temanın olmasıdır. Bunlara ücretli veya ücretsiz şekilde sahip olmanız mümkündür. Admin panelinden eklentilere ve temalara erişebilir, yine panel yardımıyla FTP ile bağlantıya gerek duyulmadan istediğiniz tema ve eklentilerin kurulumlarını tek tuşla gerçekleştirebilirsiniz.

Paylaşmak Güzeldir
Yazar
Yazar
PortalSepeti Açılış Sayfasından Nasıl Kurtulunur? Raw Formatına Dönüşen HDD’den Veri Alınabilir mi?
Bir yorum yazın
Siz de düşüncenizi belirtebilirsiniz.

Web Tasarım Blog Teması ES | Tüm hakları © Emre Supçin'e aittir.