Responsive Reklam Alanı

Merhaba arkadaşlar,

Dün yazmış olduğumuz makalede ‘Haziran Ayının En İyi Android Oyunları’ndan bahsetmiştik ve demiştik ki İOS kullananlar kendilerini dışlıyoruz sanmasınlar onlar için ki makalemizde yarın yani bugün yayınlanacak diye. iPhone veya iPad kullanan kitle hemen hemen android kullanan kadar yoğunlaştı ve onlar içinde oyun oynamak bir tutku. Ben android kullanıcısı olmama rağmen IOS cihazlarının bu konuda daha performanslı çalıştığını düşünüyorum. Yani oyun oynarken herhangi bir kasma söz konusu olmuyor ve oyun oynayanın da zevki yarıda kesilmiyor.

 
Top-On-IOS-Games_emresupcin
 

1. Call of Mini Squad

 

İçerisinde yüksek dozda aksiyon bulabileceğiniz bir savaş oyunu olan Call of Mini Squad’da zombiler tarafından istila edilen bir dünyaya konuk oluyoruz ve hayatta kalmak için kaynak toplamaya ve diğer hayatta kalan insanları zombilerden kurtarmaya çalışıyoruz. Top-down shooter türünde kuşbakışı kamera açısından oynanan Call of Mini Squad’ın benzer oyunlardan farklı oyunda tek bir kahraman yerine birden fazla kahramanı yönetiyor olmamız. Kendi kahraman takımımızı kurduktan sonra bu kahramanların özel yeteneklerinden faydalanabiliyoruz. Kahramanlarımız ateşli silahların yanısıra kılıç ve balta gibi yakın mesafede etkili silahları da kullanabiliyorlar.

 

2. Fallout Shelter

 

Oyunda temel olarak insanların nükleer felaketten ve mutantlar gibi tehlikelerden kaçabilecekleri Vault adlı sığınakları inşa ediyor, genişletiyor, geliştiriyor ve daha çok insanı bu sığınaklara çekiyoruz. Sığınağımızın gelişmesi için gerekli kaynakları toplamak amacıyla sığınak sakinlerine görevler vererek onları sığınak dışarısına gönderiyor veya sığınak içinde üretim yapmalarını sağlıyoruz. Bütün bu işler sırasında sığınağımızın güvenliğini sağlamak için savunma sistemleri oluşturuyor ve mutant saldırılarını engelliyoruz. Fallout Shelter’da başarının anahtarı sığınak sakinlerini mutlu etmek ve herkese uygun görevi belirlemek.

 

3. Siegefall

 

Gameloft tarafından geliştirilen Siegefall fantastik bir altyapıya sahip olan ve güzel grafiklerle zenginleştirilen bir strateji oyunu. Oyunda görkemli kale kuşatmaları yapabiliyor, dev kahramanlarımızı ordumuza önderlik etmeleri için kullanırken yanan kayaları, öfkeli ejderhaları düşman üzerine salan savaş kartlarını kullanabiliyoruz. Bir yandan da kendi ordumuzu geliştirebilmek ve yeni birlikler oluşturabilmek için kurduğumuz kalemizi düşman saldırılarına karşı savunmak için özel savunma sistemleri oluşturuyoruz.

 

4. Dead Among Us

 

Dead Among Us nişan alma yeteneklerizi zorlu bir teste sokmak isterseniz hoşunuza gidebilecek bir mobil FPS oyunu. Dead Among Us’da masum insanları korumaya ve kurtarmaya çalışan bir kahramanı yönetiyoruz. Gizli deneyler sonucu ortaya çıkan bir virüs insanları zombiye dönüştürdükten sonra geriye kalan az sayıdaki insan kendilerine güvenli sığınaklar buluyorlar; fakat eldeki snırlı kaynak onları sokağa çıkmaya itiyor. Ayrıca bu virüse karşı bir ilaç bulabilmek için bilim adamlarının deney laboratuarlarında çalışmalarını yürütmeleri gerekiyor. İşte bu bilim adamlarını ve kaynak toplamaya çalışan insanları işlerini yaparken korumak da eski bir olimpiyat şampiyonu olan okçumuza düşüyor. Dead Among Us’da görevleri tamamladıkça yeni ok ve yayların kilidini açabiliyor, kahramanımızı geliştirebiliyoruz.

 

5. The Hit Car

 

The Hit Car’da ilginç bir araba sürüş deneyimi yaşıyoruz. Oyunda şehri istila eden yeşil arkadaşları temizlemek için aracımıza atlıyoruz ve direksiyonu kontrol ederek durmadan ilerlemeye, yeşil adamları ezmeye, duvarlara, direklere, araçlara ve binalara çarpmadan ve kaza yapmadan ilerlemeye çalışıyoruz. Altınları toplayarak bu altınları aracımızı silahlarla donatmak için kullanabiliyoruz ve bu sayede daha çok yıkım gücü elde edebiliyoruz. The Hit Car’da aracımızı yönetmek büyük bir mücadele olduğu için sürekli ilerleyen aracımızı yönetirken heyecan dolu anlar yaşayabilmekteyiz. Oyunun kontrol sistemi kuşbakışı oynanan ilk iki GTA oyununu andırmakta.

 

6. Heroes and Castles 2

 

Heroes and Castles 2 farklı oyun türlerini oldukça başarılı bir şekilde bir araya getiren bir mobil kale savunma oyunu. Heroes and Castles 2’da kendi kalesini düşman saldırılarına karşı korumaya, bir yandan da düşman kalelerini fethetmeye çalışan bir kahramanı yönetiyoruz. Oyunda tıpkı bir strateji oyunu gibi kendi askerlerimizi üreterek düşman üzerine gönderiyoruz. Ayrıca bizzat savaş alanına iniyoruz, kılıç ve kalkanımızla düşmanlarla bire bir çarpışıyoruz. Heroes and Castles 2’de bölümleri tamamladıkça kahramanımız seviye atlayabiliyor ve kristaller kazanabiliyor. Bu kristalleri kullanarak kahramanımıza yeni yetenekler, silahlar, klkan ve zırhlar satın alabiliyor, kale duvarlarını güçlendirebiliyor, askerlerimizi geliştirebiliyoruz. Bu yönüyle RPG elementleri taşıyan Heroes and Castles 2’de kahramanımızla savaşırken özel yeteneklerimizi kullanarak düşman birliklerini dağıtabiliyoruz.

 

7. Xenowerk

 

Xenowerk de tıpkı Heroes and Castles 2 gibi düşük bir fiyatla satılan; fakat ödediğiniz parayı hakeden bir mobil oyun. Oyunda gizli bilimsel deneyler sonucu ortaya çıkan bir mutant felaketi konu alınıyor. Bu mutantları temizlemek ve dünyayı kurtarmak için gönüllü olan kahramanımız silahlarını ve zırhını kuşanarak yeraltındaki karanlık laboratuarlara yolculuk ediyor. 50 bölüm boyunca mutantları avladığımız oyunda gerilim ve aksiyon bir arada. Karanlık koridorlarda yolumuzu bulmaya çalışırken sadece el fenerimizin ışığıyla etrafımızı aydınlatabiliyoruz. Bu nedenle mutantlar bize ani sürprizler yapabiliyor. Xenowerk oldukça güzel grafikleri başarılı aydınlatma efektleriyle birleştiriyor. Oyun içerisinde birçok farklı silah, zırh ve ekipman seçeneğine sahibiz.

Paylaşmak Güzeldir
Yazar
Yazar
Haziran Ayının En İyi Android Oyunları! NoSQL ve MongoDB Nedir?
Benzer Yazılar
Bir yorum yazın
Siz de düşüncenizi belirtebilirsiniz.

Web Tasarım Blog Teması ES | Tüm hakları © Emre Supçin'e aittir.