Responsive Reklam Alanı

Merhaba arkadaşlar,

Dün itibari ile windows 10 işletim sistemi kullanıcılara açıldı ve ilk deneyimlere sunuldu. Yalnız microsoft’a çok alındım. Kaç yıldır lisanslı windows kullanıyorum daha bana güncelleme gelmedi. Ama bekleyeceğim, gelecek 🙂 Neyse duygu sömürüleri ile sizinde kafanızı karıştırmayım. Ne diyorduk, windows 10 işletim sistemini kullanıcılar kullanmaya başladı lakin ufak bir sorun var o da Windows 10’da bir Microsoft hesabıyla oturum açarsanız, parola kullanmanız gerekiyor.

Parolanız, hangi bilgisayarda oturum açtığınızdan veya oturum açtıktan sonra hangi uygulama, ayar ve hizmetleri kullandığınızdan bağımsız olarak hesabınızın güvenliğini korumaya yarıyor. Ancak Windows 10’da seçenekler farklı.

Her oturum açışınızda parolanızı girmek istemeyebilirsiniz, Windows 10 üzerinde hesabınızla kullanmak üzere resimli bir parola veya PIN gibi başka oturum açma seçenekler de oluşturmanız mümkün. Yalnız resimli parola dokunmatik ekranlar için tasarlanmış bir yöntem. Öte yandan bilgisayarınızda parmak izi tarayıcısı varsa, parmak iziyle de oturum açabiliyorsunuz. Yalnız şunu unutmayın, hangi oturum açma seçeneğini kullanırsanız kullanın, yine de Microsoft hesabını kullanmak için “normal” bir parolanız olmak zorunda. Gerekli değişiklikleri yapabilmek için buna ihtiyacınız oluyor. Değişikliklerden sonra bir daha kullanmayabilirsiniz. İşte paroladan kurtulmanın kolay yöntemi.

Windows10-Oturumunu-Parola-Olmadan-Nasil-Acabilirsiniz_emresupcin

Windows 10 Arama kutusu ya da simgesine “Oturum” yazın. Buradan “oturum açma gereksinimlerini değiştir” seçeneğini tıklayın. Bu seçenek size yeni yeni şifreleme yöntemleri sunacak. Tek yapmanız gereken ekranda beliren yönergeleri takip etmek. Oturum açma seçenekleri aşağıdaki resimde görüldüğü gibi Windows oturum açma seçeneklerini çeşitlendirebilen bir dizi seçenekler sunuyor. Bu seçenekler oturum güvenliğinizi parola, PIN (personal identity number) numarası ve resimli parola ile korumanıza yarıyor. Bu seçeneklerden size uygun olanı seçebilirsiniz.

 

Parola ve PIN numarası oluşturmak son derece kolay ancak Windows 10’da yeni olarak yer alan resimli parola biraz değişik. Resimli parola dokunmatik ekranlar için daha işlevsel bir seçenek. Bu seçenek önceden belirleyeceğiniz bir resmin üzerinde parmak hareketlerinizle bir giriş simgesi oluşturmanıza izin veriyor. Resmin üzerinde yapacağınız hareketler sizin şifreniz olarak kabul ediliyor.

Paylaşmak Güzeldir
Yazar
Yazar
Windows 10 Kullanıcılara Sunuldu! Pekii Gelen Yenilikler Neler? WhatsApp Bilgisayara Nasıl Yüklenir?
3 Yorum
 1. Yazar
  Cihan

  Merhabalar size bi sorum olacak bilgisayarı açtığımda şifre istiyor ama normal bilgisayar şifresi değil de Xbox için bi hesap oluşturdum ondan sonra bilgisayarı her açtığımda o Xboxun şifresini istiyor bunu nasıl düzeltebilirim. bana yardımcı olabilir misiniz ? şimdiden iyi günler.

 2. Yazar

  Microsoft hesabı parolanızı Xbox One konsolunuzdan şu şekilde kaldırabilirsiniz:

  Kılavuzu açmak için Giriş ekranında sol tarafa gidin.
  Oturum aç’ı seçin.
  Aşağı kaydırın ve oturum açmak için oyuncu etiketinizi seçin.
  Oturum açtıktan sonra, kılavuzu açmak için Giriş ekranına geri dönün.
  Ayarlar’ı seçin.
  Tüm Ayarlar’ı seçin.
  Hesap’ı ve ardından Oturum açma, güvenlik ve ortak şifre’yi seçin.
  Oturum açma tercihlerimi değiştir’i seçin.
  Sağa doğru kaydırın ve ardından Kilitle’yi seçin.

Bir yorum yazın
Siz de düşüncenizi belirtebilirsiniz.

Web Tasarım Blog Teması ES | Tüm hakları © Emre Supçin'e aittir.