Responsive Reklam Alanı

Merhaba arkadaşlar,

Ookla Speedtest (www.speedtest.net) sitesi hiçbir yazılım yüklemeden, tarayıcınız üzerinden ölçüm yapabiliyor. Testten önce internetten birşey indirmemeniz tüm diğer programları ve tarayıcınızdaki diğer sayfaları kapatmanız daha doğru sonuç almanızı sağlayacaktır. “Begin test” düğmesine tıkladıktan sonra birkaç saniye bekleyin, araç indirme hızınızı hesaplayacak. Hızınızın günden güne farklılık gösterdiğini fark etmiş olmanız gerekir.

O nedenle bu testi birkaç haftada bir uygulayın ve her seferinde “Share this result” düğmesini tıklayıp sonuç linkini kopyalayın ve bir yere kaydedin. Alternatif olarak ücretsiz bir Speedtest hesabı oluşturduktan sonra değişen ölçümleri “My results” sayfasından takip edebilir, başkalarıyla paylaşmak üzere CSV dosyası olarak indirebilirsiniz.

Ookla Speedtest’in ücretsiz Android, İOS veya Windows Phone uygulamasını (www.speedtest.net/mobile) tablet veya telefonunuzda kullanarak Wi-Fi sinyalinin gücünü evinizin farklı noktalarından ölçebilirsiniz. Parasını ödediğiniz geniş bant hizmetini alıp almadığını öğrenmek için Nirsoft DownTester aracını kullanabilirsiniz. (bit.ly/dst204 – Sayfanın alt kısmındaki “Download DownTester.zip” bağlantısına tıklayın.) Bu basit ve küçük (62 KB) program, varsayılan tarayıcınızı kullanarak bir dosyanın indirilme süresini ölçüyor ve sonuçları Excel veya metin dosyası olarak kaydediyor. Yalnız programla birlikte herhangi bir test adresi gelmiyor. Kendi bulduğunuz 5 MB’den büyük birkaç dosyanın indirme adresini File > Add URLs List diyerek elle eklemeniz gerekiyor.

Program taşınabilir olduğu için yüklemenize gerek yok, tek yapmanız gereken EXE dosyasına çift tıklamak. Programı bir USB belleğe kaydederek her bilgisayarın internet hızını hızlıca kontrol edebilirsiniz. Tarayıcınız üzerinden daha hızlı bir hız kontrolü yapmak için, Google’da “bytes per second to Mbps” yazıp Enter’a basın.

Paylaşmak Güzeldir
Yazar
Yazar
Adobe Programlarında Meydana Gelen Lisans Hatası? 3G Bağlantınız Wi-Fi’dan Daha mı Hızlı?
Benzer Yazılar
Bir yorum yazın
Siz de düşüncenizi belirtebilirsiniz.

Web Tasarım Blog Teması ES | Tüm hakları © Emre Supçin'e aittir.