Responsive Reklam Alanı

Değerli okurlarımız,

Bilindiği üzere 28 Haziran 2016 tarihinde sadece İstanbul Atatürk Havalimanı’na değil, Türk Milleti’ne, dahası tüm insanlığa karşı hain bir terör saldırısı gerçekleştirildi. Bilgi ve İletişim Teknolojileri Kurumu (BTK) Atatürk Havalimanı’nda gerçekleştirilen hain terör saldırısı ile ilgili olarak toplumu dehşete düşürmeye yönelik kasıtlı paylaşımlarda bulunanların yasal sorumluluklarının bulunduğu bildirildi.

BTK’nın yaptığı yazılı açıklama ulusal basında yer aldı. BTK, masum insanların hayatını kaybetmesine neden olan ve ülkenin birlik ve huzurunu hedef alan terör saldırısı sonrası sosyal medya üzerinden saldırı anına ve saldırı mağdurlarına ait çeşitli görüntülerin paylaşıldığını işaret etti. BTK mahkeme kararıyla hakkında yayın yasağı da getirilen bir olaya ilişkin paylaşımların terör saldırısının amacına bilerek veya bilmeyerek hizmet ettiğine ve paylaşımların böyle değerlendirileceğine dikkat çekti.

BTK bu koşuldan yola çıkarak internette ve özellikle sosyal medyada tweet, retweet gibi yapılan ve hukuki sorumluluğu bulunan bu tür paylaşımlar konusunda vatandaşların gerekli hassasiyeti göstermesinin beklendiğinin vurguladı.

BTK’nın uyarı metni şöyle;

“Kamuoyunda infial uyandırma ve toplumu dehşete düşürmeye yönelik kasıtlı paylaşımlarda bulunanların yasal sorumlulukları bulunmaktadır. Söz konusu görüntüleri yayınlayarak veya paylaşarak terörizmin amacına hizmet edenler hakkında, milli güvenlik, kamu düzeni ve güvenliğinin korunmasına ilişkin mevzuat kapsamında ilgili kurumlar nezdinde her türlü yasal incelemenin takipçisi olunacak.”

Sevgili arkadaşlar; el ele tutuşacak, yan yana duracak, birlik olacak ve ne kadar büyük olduğumuzu göstereceğiz. Tüm milletimizin, hayatını kaybeden vatandaşlarımızın ve her gün büyük bir özveriyle işini en iyi şekilde yapmaya gayret eden havalimanı çalışanlarının ailelerinin başı sağ olsun.

Paylaşmak Güzeldir
Yazar
Yazar
incipos Restaurant Otomasyon Sistemleri Microsoft Türkiye'nin Gizli Müşteri Çalışması!
Bir yorum yazın
Siz de düşüncenizi belirtebilirsiniz.

Web Tasarım Blog Teması ES | Tüm hakları © Emre Supçin'e aittir.